LATVIJAS IZLASE PČH: Vai ar deviņiem punktiem pietiks?

© Romāns Kokšarovs/ f64 photo agency

2.lapa

Kā bijis iepriekš?

Esošais formāts, kad pasaules čempionāta 16 komandas spēlē divās pilsētās (vai divās arēnās) un ir sadalītas divās apakšgrupās pa astoņām katrā, pastāv kopš 2012. gada, un kopš tā laika vien pāris reizes esam pietuvojušies ceturtdaļfināla slieksnim, taču ne reizi tam nav pārkāpts.

2012. gadā Stokholmā apakšgrupā bija teju tie paši pretinieki, kas šodien Ķelnē. Toreiz nebija slovāku un amerikāņu, taču bija Čehija un Norvēģija. Grupā palikām piektajā vietā, kas it kā norāda uz to, ka piedalījāmies cīņā par ceturtdaļfinālu, taču noslēguma tabulā redzam, ka ceturtajā vietā palikušie norvēģi sakrāja divreiz vairāk un vēl drusku punktu nekā Latvija - viņiem 13, mums tikai seši. Savukārt Helsinku grupā Francija piektajā vietā palika ar deviņiem punktiem un no ceturtās (Slovākija) atpalika par sešiem...

2013. gadā spēlējām Stokholmā un, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, punktu izteiksmē bija progress - septiņi - un tikai sestā vieta grupā. Piektie palika vācieši ar deviņiem punktiem, bet ceturtajā esošajiem slovākiem desmit. Toreiz pamatīgi iegrieza 3:6 zaudējums Austrijai, kura beigu beigās palika pēdējā grupā un atvadījās no elites. Dēļ šā zaudējuma uzvarai pār ceturtdaļfinālisti Slovākiju (5:3) nebija nekādas nozīmes. Arī Helsinku grupā deviņi punkti (Norvēģijai) nepietika ceturtdaļfinālam. Kā ceturtie ar 11 punktiem bija čehi...

2014. gadā Minskā jau nopietni piedalījāmies cīņā par četrinieku grupā un ceturtdaļfināla liktenis izšķīrās pēdējā spēlē ar Šveici. Jebkura uzvara garantētu ceturtdaļfinālu, taču zaudējām ar 2:3 un ar deviņiem punktiem palikām sestie. Zīmīgi, ka arī Šveice (10 punktu) nekur netika. Arī otrajā apakšgrupā 1/4 finālam bija nepieciešami 11 punkti (Francija).

Pēc gada Prāgā līdz ceturtdaļfinālam bija ļoti tālu - Latvijai tikai pieci punkti un septītā vieta. Ceturtajā vietā esošā Šveice sakrāja desmit punktu. Otrajā apakšgrupā Ostravā Slovākija aiz strīpas palika ar deviņiem punktiem, no Baltkrievijas atpaliekot pa pieciem punktiem.

Pērn spēlējām Maskavā, un arī šajā čempionātā deviņi punkti bija par maz ceturtdaļfinālam. Mūsu grupā ceturtā komanda Dānija savāca 11, bet Pēterburgas grupā ceturtie palikušie amerikāņi desmit.

Sausais kopsavilkums par šā brīža Latvijas izlases izredzēm iekļūt ceturtdaļfinālā - ar esošajiem deviņiem punktiem var izrādīties par maz, un tas nozīmē, ka atlikušajos četros mačus būs jāizrok vēl vismaz pārītis punktu.