Gulbis un Tursunovs viegli sasniedz ceturtdaļfinālu

Latvijas tenisists Ernests Gulbis pārī ar Dmitriju Tursunovu šodien pārvarēja Stokholmas "ATP World Tour 250" dubultspēļu turnīra 1. kārtu, ar 6:1, 7:6(3) pārspējot mājiniekus Patriku Rosenholmu un Milošu Sekuliču.

Gulbim ar Tursunovu viegla uzvara dubultspēlēs

Dubultspēļu rangā vietu zaudējušais Ernests Gulbis šogad piedalās tikai otrajā ATP dubultspēļu turnīrā pēc Halles, kur tika zaudēts 1. kārtā. Stokholmā Ernesta pārinieks ir Dmitrijs Tursunovs, ar kuru Gulbis 2009. gadā uzvarēja Indianapolisas ATP dubultspēļu turnīrā. Tursunovs pašreiz dubultspēļu reitingā ieņem 156. vietu.

Gulbim un Tursunovam sākotnēji bija paredzēts sacensties ar Ivanu Dodigu un Marselu Melu. Horvātijas un Brazīlijas pāris svētdien uzvarēja prestižajā Šanhajas "Masters 1000" turnīrā. Zviedrijā viņi nolēma nespēlēt, jo brazīlietim ir problēmas ar vēderu. Melu pērn kopā ar savu tautieti Brunu Soaresu kļuva par Stokholmas čempioniem.

Sākotnēji ar 2. numuru izlikto Dodiga un Melu vietā Gulbis ar Tursunovu pretī dabūja ļoti vieglākus pretiniekus – dubultspēļu ranga piektajā un sestajā simtā esošos zviedrus Milošu Sekuliču un Patriku Rosenholmu. Abi pērn šī turnīra 1. kārtā ar 0:6, 3:6 kapitulēja Robertam Lindstedam un Nenadam Zimoničam. Sekuličam tā bija līdz šim vienīgā dubultspēle ATP pamatturnīros, bet Rosenholms ar citiem pāriniekiem vēl divas reizes zaudējis 1. kārtā Bostādē uz māla.

Šodienas mača dalībnieku krasā meistarības atšķirība bija pamanāma jau no pirmajām izspēlēm. Ja pirmajā setā Gulbis ar Tursunovu zaudēja tikai vienu geimu, tad otrajā pēc izlaista breika pārsvara nācās izjust nedaudz nopietnāku pretestību – zviedri bija iespēlējušies, tiesa, tālāk par taibreiku netika. Gulbis maču pavadīja ļoti jautrā noskaņojumā, bieži smejoties. Tursunovs saglabāja profesionālu attieksmi. Iekļūšana 2. kārtā jeb ceturtdaļfinālā dod 45 reitinga punktus un 2370 eiro.

Uzvara arī Dekmeijerei

Līga Dekmeijere, kura šonedēļ dubultspēļu rangā ieņem 89. vietu, otro nedēļu pēc kārtas spēlē ar amerikānieti Kristinu Makheilu (WTA 160.). Pagājušajā nedēļā Lincā zaudējums jau 1. kārtā, atstājot visnotaļ bālu sniegumu. Šonedēļ Luksemburgā Latvijas un ASV pārim bija jāsacenšas ar Luksemburgas labāko tenisisti Mendiju Minellu (WTA 61.) un šveicieti Stefāniju Fegeli (WTA 380.). Šķita, ka arī šoreiz būs zaudējums, taču izdevās atspēlēt seta un breika deficītu, uzvarot ar rezultātu 2:6, 6:3, 10:4. Iekļūšana 2. kārtā dod 70 reitinga punktus un 685 eiro.

Juškam trīs panākumi Francijā

Andis Juška šodien aizvadīja pirmo maču (vienspēlēs) kopš 1. septembra, kad zaudēja Dženovas "Challenger" kvalifikācijā. Lai arī Andis bija Deivisa kausa komandā, pie vārda septembra vidū notikušajā cīņā pret Somiju viņš netika. Šonedēļ Juška devies uz Franciju, kur martā jau bija piedalījies divos "Future" turnīros, vienā no tiem tiekot līdz ceturtdaļfinālam. Gada trešais Francijas "Future 10 000", kurā Juška izlikts ar 2. numuru, sākts ar maču pret ranga 1138. vietā esošo Beļģijas tenisistu Olafu De Vērdu.

Juška viņu pagājušā gada oktobrī Francijā sagrāva ar 6:2, 6:2 un pārliecinoši uzveica arī šoreiz – 6:3, 6:3. Juška realizēja 3/4 no breika iespējām, atspēlēja abas breikbumbas un izcēlās ar 12 eisiem. Andis pie savas serves zaudēja tikai septiņas izspēles. Juškas pretinieks 2. kārtā būs 22 gadus vecais Francijas tenisists Konstantīns Belo (ATP (945.). Andis ar viņu līdz šim nav ticies.

Andis ar De Vērdu kopā piedalās dubultspēļu sacensībās, kas tika sāktas jau pirmdien, 1. kārtā gūstot uzvaru pār frančiem Bastjēnu Favjē un Žanu Paskāvu Vernē – 6:4, 6:3. Šodien 2. kārtā, kas bija jau ceturtdaļfināls, Latvijas un Beļģijas duets uzveica vēl vienu franču pāri – 6:4, 7:6(5) pār Kalvinu Emeriju un Artūru Rinderkneču. Pusfināla sasniegšana devusi sešus reitinga punktus, vienspēlēs pagaidām nopelnīts viens.

Lietus dēļ iekavējusies Mensfīldas (ASV) "Future 15 000" kvalifikācija, kurā piedalās Artūrs Kazijevs. Viņš guvis divas no nepieciešamajām trim uzvarām. Izšķirošās kārtas mačam bija jānotiek jau pirmdien, to centīsies beidzot izspēlēt šodien.