Gulbis Roterdamas pusfinālā piekāpjas Berdiham

Latvijas tenisists Ernests Gulbis nav spējis iekļūt Roterdamas ATP Tour 500 sacensību finālā. Nepārliecinoši darbojoties pie savas serves, latvietis ar 3:6, 2:6 piekāpās turnīra 3.numuram, čeham Tomašam Berdiham. Roterdamā latvietis nopelnīja 180 reitinga punktus, bet jaunnedēļ spēlēs Marseļā.

Pērn Roterdamas turnīra debijā Ernests Gulbis tika līdz 2.kārtai, bet šogad sekmes bija labākas – 1.kārtā uzveikts Uzbekistānas pārstāvis Deniss Istomins (ATP 41.), 2.raundā tikts galā ar bulgāru Grigoru Dimitrovu (ATP 19.), bet piektdien pārspēts arī turnīra pirmais numurs, argentīnietis Huans Martins Del Potro (ATP 4.). Visas uzvaras latvietis bija guvis divos setos, izceļoties ar pārliecinošu servēšanu.

Lai sasniegtu piekto ATP finālu karjerā, Ernestam vajadzēja apspēlēt turnīra trešo numuru, čehu Tomašu Berdihu (ATP 7.). Pret viņu līdz šim bija spēlēts piecas reizes, uzvarot divos gadījumos. Bukmeikeri par spēles favorītu uzskatīja Berdihu, tomēr viņam dotais handikaps nebija pārāk liels.

Berdihs uzvarēja pirmsspēles izlozē, paņemot serves tiesības. Vienīgo izspēli čehs zaudēja ar dubultkļūdu. Gulbis atbildēja ar tik pat pārliecinošu servēšanu, tomēr ceturtajā geimā latvietis nespēja līdzsvarot rezultātu. Trīs reizes pievīla forehand sitiens un Berdihs tika pie 3:1 pārsvara. Iespējas atspēlēties čehu tenisists nedeva – lai arī pirmajā setā viņam tikai viens eiss, tomēr servēšana bija ļoti laba, kas noveda pie rezultāta 6:3.

Otrā seta trešajā geimā Ernests atspēlējās no 0:30 pozīcijas pie savas serves, bet nākamajā geimā tika pie pirmās breikbumbas spēlē. Lai arī čehs iesāka ar 40:0 pārsvaru, tomēr ar četriem veiksmīgiem uzbrukumiem Gulbis ieguva savu iespēju. Berdihs šajā brīdī trāpīja eisu (turklāt pavisam nedaudz uz līnijas), un pēc mirkļa panāca neizšķirtu. Šī čeha veiksme, šķiet, salauza Ernestu. Nākamo savas serves geimu viņš zaudēja sausā, ar ko cīņa par uzvaru praktiski bija galā. Nobreikot Berdihu Gulbis nespēja, bet setu zaudēja ar 2:6.

Lai arī Gulbim šodien tīri uzvarēto izspēļu vairāk nekā nepiespiesto kļūdu (20-17), tomēr ne pārāk sekmīga statistika pie savas serves. Pirmā serve trāpīta 58% gadījumu, uzvarēti vien 66% no pirmās serves punktiem un 17% no otrās serves punktiem. Arī eisos beigās labāks pretinieks (7:4).

Uzvarētie punkti 39 55

Roterdamā Gulbis nopelnīja 180 reitinga punktus (+115 salīdzinājumā ar pērno gadu) un 70 640 eiro prēmiju. Nākamais turnīrs latvietim jaunnedēļ Marseļā, kur cīņas būs jāsāk no 2.kārtas.