Gulbis pārliecinoši iesoļo Barselonas turnīra 3. kārtā

Barselonas ATP Tour 500 turnīra 3. kārtu šodien sasniedzis Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis. Divos setos ar 6:3, 6:2 viņš tika galā ar francūzi Žeremī Šardī, nodrošinot vismaz 45 reitinga punktus.

Ernesta nākamais pretinieks tiks noskaidrots nedaudz vēlāk čīlieša Fernando Gonzalesa un spāņa Alberta Ramosa Vinoljasa spēlē.

Barselonas ATP turnīrā šodien norisinās 2. kārtas cīņas. Vienā no 13 paredzētajām spēlēm piedalījās arī Ernests Gulbis (ATP 44.), kura pretinieks bija tikai rangā divas vietas zemāk esošais francūzis Žeremī Šardī. Pirmās kārtas mačos abi tenisisti bija svinējuši uzvaras ar gandrīz identiskiem rezultātiem, tomēr Šardī pretinieks (Alberts Montanjess) tomēr bija vērtējams spēcīgāks nekā Gulbja uzvarētais Peters Lučaks. Līdz šim Gulbis pret Šardī bija aizvadījis vienu spēli – pagājušā gada izskaņā Sanktpēterburgā uzvarot ar 7:6(7), 6:3. Iespējams tieši tāpēc bukmeikeri Gulbim bija atvēlējuši neliela favorīta lomu cīņā par trešo kārtu.

Pats spēles sākums atkal nedaudz atgādināja cīņu pret Lučaku, kad Gulbis nekādi nespēja realizēt breika iespējas. Viegli uzvarējis savu servi, Ernests neizmantoja 40:15 pozīciju servējot pretiniekam. Tā pirmajos septiņos geimos uzvarēja servētāji, bet astotajā geimā Gulbis izmantoja trešo breikbumbu setā, kas arī izrādījās izšķirošais moments setā. Pie 5:3 Latvijas sportistam neradās nekādas problēmas ar savu servi un pirmais sets noslēdzās pēc 35 minūšu cīņas – 6:3.

Otrajā setā Gulbim izdevās lielisks seta sākums - tika uzvarēti pirmie četri geimi pēc kārtas un arī piektajā Ernestam bija breikbumba pie Šardī serves, tomēr to paņemt neizdevās. Nākamajā geimā pie pirmajām breika iespējām tika arī francūzis un ar trešo iespēju samazināja rezultāta starpību – 2:4. Tomēr nekāda atspēlēšanās Šardī nesanāca – jau nākamajā geimā viņš atkal zaudēja savu servi, dodot Ernestam iespēju izservēt maču. To latvietis arī izmantoja (nācās gan atspēlēt vienu breikbumbu) – 6:3, 6:2 pēc stundas un 18 minūšu cīņas.

Uzvarētie punkti 68 48

Turnīra 3. kārtas maču Ernests aizvadīs rīt, bet viņa pretinieks tajā vēl tiks noskaidros. Ja vien nenotiks pārsteigumi, tad tas būs ar 4. numuru izliktais čīlietis Fernando Gonzaless (ATP 12.). Viņam šodien gaidāms mačs pret spāni Albertu Ramosu Vinoljasu (ATP 161.). Par trešās kārtas sasniegšanu Ernests ieguvis 45 reitinga punktus un 19 000 eiro prēmiju.

Sports

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Bostonas "Celtics" latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir optimistiski noskaņots par atlabšanas procesu pēc operācijas, otrdien "Celtics" mediju dienā teica sportists.