Juška ieved Latviju pirmajā grupā

Tenisa centrā ''Lielupe'' šodien noslēdzās Deivisa kausa Eiropas - Āfrikas zonas 2. grupas mačs starp Latviju un Slovēniju. Latvijai izšķirošo uzvaru guva Andis Juška, kurš trīs setos pieveica Blažu Kavčiču, izcīnot mūsējiem 3:2 uzvaru.

Ernesta Gulbja uzvara četros setos pret Gregu Zemļu šodienas pirmajā vienspēlē deva Latvijai izlīdzinājumu 2:2. Tas nozīmēja to, ka viss izšķirsies pēdējā vienspēlē, kurā mūs pārstāvēja Andis Juška, bet slovēņi bija ieviesuši korekcijas sastāvā. Nogurušā (10 seti divās dienās) Lukas Gregorča vietā tika sūtīts Blažs Kavčičs.

Mača sākumā abi tenisisti kontrolēja savas serves geimus, bet pirmais pie breika sestajā geimā tika Juška, ar lieliskiem uzbrukumiem laužot pretinieka servi – 4:2. Iegūto pārsvaru Andis noturēja līdz pat seta beigām – 6:3. Otrā seta sākumā slovēnis palaida garām divas breikbumbas, bet uzreiz pēc tam zaudēja savu servi, un atkal ar breiku vadībā Juška – 3:2. Kavčičam izdevās atspēlēties un panākt 4:4, tomēr Juška spēja pēc tam uzvarēt divos geimos pēc kārtas, uzvarot arī otrajā setā – 6:4. Andis uzņemto tempu nemazināja un trešajā setā pretinieku nobreikoja vēl divas reizes, izcīnot negaidīti pārliecinošu uzvaru – 6:3, 6:4, 6:2.

Latvija pēc gada pārtraukuma atgriezusies Eiropas – Āfrikas zonas pirmajā grupā.

Sports

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Bostonas "Celtics" latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir optimistiski noskaņots par atlabšanas procesu pēc operācijas, otrdien "Celtics" mediju dienā teica sportists.