Gulbim Tokijā fiasko jau 1. kārtā

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis ar zaudējumu 1. kārtā noslēdzis dalību Tokijas ATP "World Tour 500" turnīrā, kurā viņš piekāpās Krievijas pārstāvim Dmitrijam Tursunovam – 3:6, 4:6.

Gulbis šo nedēļu sācis ar saglabātu 25. vietu ATP rangā un turnīru Tokijā, kur pērn sasniegts ceturtdaļfināls. "Rakuten Open", kas ir 500. sērijas turnīrs, Ernests sāka un beidza ar maču pret Krievijas tenisistu Dmitriju Tursunovu, kurš savainojumu dēļ rangā atkritis uz piekto simtu (432. vieta). Abu vienīgajā savstarpējā mačā pirms gada Zagrebā trīs setos uzvarēja Latvijas pirmais numurs – 4:6, 6:4, 6:4.

Spēli ar servi sāka Tursunovs, kurš pirmajā setā pie savas serves bija nesatricināms, zaudējot tikai sešās izspēlēs, no kurām divus punktus pretiniekam uzdāvināja ar dubultkļūdām. Gulbim sekmes nedaudz sliktākas – zaudēti astoņi punkti, pie tam Gulbis vienu reizi tika nobreikots, tas notika otrajā geimā, kad Gulbis servēja pirmo reizi šajā spēlē. Atspēlēšanās iespēju Ernestam nebija, un Tursunovs uzvarēja ar 6:3.

Arī otrais sets Gulbim veiksmi nenesa. Tursunovs pie breika tika 3. geimā, Ernestu "salaužot" ar 3. mēģinājumu geimā un izvirzījās vadībā ar 2:1. Tāpat kā pirmajā setā, arī šoreiz iespēju atspēlēties nebija. Vienreiz Gulbis tika līdz "vienādi", taču uz neko vairāk nebija spējīgs. Tursunovam mačā uzvara ar 6:3, 6:4.

Gulbis par piedalīšanos vienā mačā nopelnījis 7545 dolāru prēmiju, bet pie ranga punktiem nav ticis, līdz ar to neaizstāvēs pirms gada par ceturtdaļfinālu nopelnītos 110 punktus (ieskaitot kvalifikāciju). Nākamais turnīrs Ernestam jaunnedēļ Šanhajas "Masters 1000". Bet Tursunovs 2. kārtā tiksies ar Rišāru Gaskē vai Tīmo De Bakeru.

Šodien izspēlētas vēl pāris 1. kārtas spēles. Otro zaudējumu divos mačos pēc atgriešanās tūrē piedzīvojis 2008. gada Tokijas finālists Huans Martins Del Potro, kurš šodien divos setos ar 3:6, 0:6 piekāpās spānim Felisiano Lopesam. Argentīnietis izmantoja tikai vienu no 12 breikbumbām.

Sports

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Bostonas "Celtics" latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir optimistiski noskaņots par atlabšanas procesu pēc operācijas, otrdien "Celtics" mediju dienā teica sportists.