Gulbim vēl viena trīs setu uzvara

Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis (ATP 85.) šodien izcīnījis otro uzvaru Nicas (Francija) ATP vienspēļu turnīrā.

Tāpat kā pirmās kārtas cīņā arī šodien latvietim vajadzēja trīs setus, lai apspēlētu savu sāncensi – uzbeks Deniss Istomins (ATP 58.) tika uzveikts ar 6:3, 4:6, 6:3. Ceturtdaļfinālā Ernesta pretinieks būs čehs Tomašs Berdihs (ATP 6.).

Vakar pēc vairāk nekā mēneša pārtraukuma Latvijas tenisists Ernests Gulbis (ATP 85.) tika pie uzvaras ATP līmeņa turnīra mačā – ar 3:6, 6:3, 6:3 tika apspēlēts itālietis Fabio Fonīni (ATP 48.). Šodien mūsu sportistam bija jau nākamā spēle, kurā pretiniekos bija uzbeks Deniss Istomins (ATP 58.). Lai gan māla seguma kortos Istomina spējas vērtējamas zemāk par Fonīni, par ļoti pārliecinošu cīņas favorītu Gulbi nevarēja. Tas tāpēc, ka Ernestam šis ir pirmais turnīrs pēc slimošanas un pārliecība par saviem spēkiem nav atgūta par visiem simts procentiem. Abi tenisisti pirms sešiem gadiem bija spēlējuši vienīgo savstarpējo cīņu Milānas „Challenger” sacensībās, kas sīvā triju setu spēlē bija uzvarējis Istomins – 7:6(5), 4:6, 6:4.

Atšķirībā no vakardienas Gulbis spēlēja 2.kortā, kurā bija itin maz līdzjutēju (paralēlajā mačā centrālajā kortā cīnījās mājinieku favorīts Žuljēns Beneto). Spēli ar servi sāka Istomins, izvirzoties vadībā, tomēr tas viņam izdevās tikai uz īsu brīdi. Trešajā geimā Gulbis tika pie divām breika iespējām un otrajā piespieda sāncensi kļūdīties. Mača ritējums apstiprināja prognozes – ja Gulbim izdevās labi uzņemt pretinieka servi un ievirzīt maču garākā izspēlē, tad biežāk kļūdījās Istomins. Uz vienas kājas uzbeku gan apspēlēt neizdevās – nākamajos geimos viņš labi servēja, bet 8.geimā Ernestam vajadzēja atspēlēt vienu breikbumbu pie savas serves, lai saglabātu vadību. Pēc mirkļa sets bija galā – devītajā geimā Gulbis perfekti izpildīja vairākus noīsinātos sitienus, pēc Istomina dubultkļūdas tika pie setbumbas, ko arī realizēja, nocīnoties līdz galam pie tīkla – 6:3.

Pēc tik veiksmīgām pirmā seta beigām vajadzēja nedaudz iespringt otrā sākumā, kad paša kļūdu dēļ uzbeks tika pie breikbumbas. Ar neatvairāmu servi tā tika likvidēta un iegūts 1:0 pārsvars. Gulbim bija labas iespējas tikt pie ātra breika, tomēr ne otrajā, ne ceturtajā geimā neizdevās izmantot pa divām iespējām, kam sekoja neveiksme piektajā – Istomins paspēja izcelt Gulbja noīsināto sitienu, bet Ernests bumbiņu nepārcēla pāri tīklam – 2:3. Lai gan nākamajos savas serves geimos mūsu tenisistam problēmu nebija, tomēr sāncensis iespējas atspēlēties vairs nedeva, tāpēc setu nācās zaudēt – 4:6.

Izšķirošā seta sākumā Gulbim atkal izdevās nospēlēt pārliecinošāk par pretinieku. Ceturtajā geimā, izpildot kārtējo eleganto čopu, Ernests tika pie divām breikbumbām, un jau pirmās izspēlē riskēja serves uzņemšanā un izpildīja pretinieka neņemamu sitienu. Vēlāk tika panākts 4:1 un lielas šaubas par Gulbja uzvaru vairs nebija. Bez aizķeršanās sets (un līdz ar to arī mačs) tika novests līdz triumfam – 6:3, 4:6, 6:3.

Uzvarētie punkti 97 82

Vienspēļu turnīra ceturtdaļfinālu Gulbis sasniedzis trešo reizi šosezon (ceturtdaļfināls bija arī Dohā, bet Sidnejā pat pusfināls). Par tā sasniegšanu nopelnīti 45 reitinga punkti un 11 600 eiro prēmija. Jau rīt latvietim nākamais mačs – tajā pretiniekos būs ATP ranga sestais numurs, čehs Tomašs Berdihs, kurš divos setos ar 6:1, 6:4 uzveica mājinieku Adrianu Manarino (ATP 53.). Līdz šim pret Berdihu Ernests spēlējis divas reizes un abas uz hard seguma kortiem. 2009.gadā Vašingtonā ar 6:2, 7:6(6) uzvarēja čehs, bet pērn Memfisā Ernests bija pārāks trīs setu spēlē – 3:6, 6:3 7:6(3).

”Open de Nice Cote D'Azur” ATP turnīrs. Nica, Francija

2.kārtas rezultātiSpēle Rezultāts

(1) David Ferrer - Andreas Seppi 6:3 6:2

(2) Tomas Berdych - Adrian Mannarino 6:1 6:4

(3) Nicolas Almagro - Carlos Berlocq 6:7(5) 6:4 6:3

(5) Alexandr Dolgopolov - Pere Riba 7:6(5) 7:6(5)

Sports

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Bostonas "Celtics" latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir optimistiski noskaņots par atlabšanas procesu pēc operācijas, otrdien "Celtics" mediju dienā teica sportists.