Neapturamais Džokovičs pirmo reizi triumfē Vimbldonā

© Scanpix/AFP

Ar Serbijas tenisista Novaka Džokoviča triumfu noslēdzies Vimbldonas vīriešu vienspēļu tenisa turnīrs.

Finālā viņš četros setos apspēlēja pērnā gada čempionu Rafaelu Nadalu (6:4, 6:1, 1:6, 6:3), tiekot pie sava pirmā „Grand Slam” titula zāliena kortos.

Rīt, kļūstot par ATP ranga līderi, Džokoviča pārsvars pār Nadalu būs pietiekami solīds.

Šī gada Vimbldonas vīriešu vienspēļu turnīra finālu daudzi dēvēja par „ Numur viens pret Numur viens” – savā starpā tikās šī brīža ATP ranga līderis, spānis Rafaels Nadals un serbs Novaks Džokovičs, kurš par ranga līderi oficiāli kļūs 4.jūlijā. Kā pirms fināla minēja amerikānis Džons Makenrojs – viņa acīs ranga līderis būs tas, kurš uzvarēs finālu Vimbldonā... Abi tenisisti šosezon ir labākie pasaulē un arī Vimbldonas finālā bija iekļuvuši pelnīti. Nadals, spītējot iespējamam pēdas savainojumam, turnīra gaitā bija zaudējis trīs setus (pa setam Del Potro, Fišam un Marejam); tikpat setu pretiniekiem bija atļāvis paņemt arī Džokovičs (pa vienam Bagdatis, Tomiks un Tsonga). Abiem finālistiem bija savdabīgas sērijas vienam pret otru – spānis serbam nebija ne reizes zaudējis „Grand Slam” ietvaros (5-0), bet serbs nebija zaudējis ne maču šogad pret Nadalu (4-0 turklāt visas reizes finālos). Kopējā bilance nedaudz par labu spānim (16-11), bet uz zāliena 2-0 Nadala labā. Viņš bija arī neliels favorīts bukmeikeru prognozēs.

Spēles pirmais sets aizritēja ļoti līdzīgā cīņā. Tenisisti labi servēja un kombinēja uzbrukumus pie savas serves, kas lika domāt, ka uzvarētāju noteiks taibreikā. Tomēr līdz tam netika, jo vāju 10.geimu nospēlēja Nadals. Sācis ar 30:0, viņš ļāva Džokovičam panākt 30:30, bet pēc tam pats pieļāva divas nepiespiestās kļūdas un zaudēja setu – 4:6. Šādam pavērsienam vajadzēja sadusmot spāņu matadoru, tomēr otrajā setā Džokovičs parādīja vienkārši fantastisku sniegumu. Otrajā geimā ar lielisku spēli pie tīkla serbs panāca vēl vienu breiku, bet, turpinot demonstrēt fantastisku sniegumu, vēlāk šo setu viņš noslēdza ar graujošo 6:1.

Trešā seta sākumā Nolem, šķiet, bija pielavījusies neliela pašpārliecinātība, jo paša kļūdu dēļ pirmo reizi tika zaudēts geims pie savas serves. Nadals izvirzījās vadībā ar 3:0, bet galvenais, atguva pārliecību, ka šajā spēlē viss vēl priekšā. Arī sestajā geimā pie savas serves Džokovičs pieļāva kļūdas, un nebija pārsteigums, ka Nadals setā triumfēja ar 6:1. Ceturtā seta sākumā tenisisti apmainījās ar breikiem - vispirms vadībā ar 2:0 tika serbs, bet spānis uzreiz izlīdzināja rezultātu. Seta turpinājums bija itin saspringts, tomēr tā liktenis izšķīrās astotajā geimā, kad Nadals pie savas serves pieļāva vairākas kļūdas, dodot pretiniekam iespēju izservēt maču. Nole šādu iespēju garām nelaida – ar izgājienu pie tīkla tika sarūpēta mačbumba, bet spēles noslēdzošais sitiens bija no Nadala – autā... Mača galarezultāts 6:4, 6:1, 1:6, 6:3 serba labā.

Panākums pār Nadalu serbam bija 48. šīs sezonas 49 spēlēs – vienīgo reizi viņš zaudējis „French Open” pusfinālā Rodžeram Federeram. Jau pirms iekļūšanas finālā serbs bija garantējis ATP ranga līdera godu jaunajā rangā, bet triumfs Vimbldonā viņam ļaus atrasties stabilā ranga līderpozīcijā – gan Nadalam, gan citiem tenisistiem vajadzēs ļoti piepūlēties, lai šogad gāztu Džokoviču no troņa. Kopumā serbam šis ir trešais „Grand Slam” tituls – pirms tam divi izcīnīti Austrālijā (2008. un 2011.gadā). Par titula Nole saņems 1,1 miljonu Anglijas mārciņu prēmiju, bet finālistam Nadalam tiks 550 tūkstoši.