Gulbim bezierunu zaudējums pret Lopesu

Ar pārliecinošu zaudējumu spānim Felisiano Lopesam Stokholmas ATP tenisa turnīrs noslēdzies Ernestam Gulbim. Divu setu cīņā spānis bija pārāks ar 6:2, 6:4, liedzot Ernestam turpināt cīņas turnīrā.

Stokholmas ATP tenisa turnīru „If Open” Ernests Gulbis (ATP 93.) uzsāka tikai šodien ar cīņu pret spāni Felisiano Lopesu. Jaunākajā ATP rangā Lopess ir sasniedzis 34. vietu, ko viņam garantēja pirms nedēļas Šanhajā sasniegtais pusfināls. Atšķirībā no vairuma savu tautiešu Lopess vislabāk spēlē tieši uz hard seguma, tādējādi abu pirmajā savstarpējā spēlē favorīta loma tika atvēlēta viņam.

Spēli ar servi iesāka Ernests, visai droši uzvarot savu geimu. Turpinājums gan bija neveiksmīgs – spānis servēja pietiekami labi, kamēr Gulbis visai bieži kļūdījās. Tā tika zaudēta sava serve trešajā geimā, kad Lopess izmantoja savu pirmo iespēju, bet piektajā geimā Ernests pie savas serves palika sausā. Tikai pēc 15 minūšu cīņas Lopess jau bija pavisam tuvu uzvarai setā (5:1), bet to noslēdza pēc nedaudz vairāk nekā 20 minūšu cīņas – 6:2.

Arī otrajā setā nekas būtiski nemainījās. Gulbis gan uzvarēja pirmos divus geimus pie savas serves, tomēr vēlāk paša kļūdu dēļ zaudēja piektajā geimā, nokļūstot iedzinējos ar 2:3. Seta astotajā geimā Lopess pieļāva vairākas kļūdas, kā rezultātā Gulbis ieguva trīs breikbumbas. Pirmās divas ar labām servēm spānis atguva, bet trešās izspēlē atkal kļūdījās, ļaujot Gulbim panākt izlīdzinājumu. Pavērsienu mačā gan tas neieviesa – jau nākamajā geimā Ernests zaudēja savu servi un vēl pēc mirkļa arī maču – 2:6, 4:6. Kopumā mačs ilga tikai 53 minūtes...

Zaudējums pirmajā kārtā Gulbim reitinga punktus nedeva, bet par piedalīšanos turnīrā viņš saņēma 5175 eiro prēmiju.

Sports

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Bostonas "Celtics" latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir optimistiski noskaņots par atlabšanas procesu pēc operācijas, otrdien "Celtics" mediju dienā teica sportists.