Gulbis turpina uzvarēt, 2.kārtā spēlēs pret Andersonu

Ceturto uzvaru trīs dienu laikā Vinstonseilemas ATP sacensībās izcīnījis Latvijas tenisists Ernests Gulbis (ATP 153.). Pamatturnīra 1.kārtā viņš divos setos tika galā ar argentīnieti Karlosu Berloku (ATP 44.) – 6:4, 7:5. Otrdien Gulbim jāturpina turnīrs ar cīņu pret sacensību 12.numuru, Dienvidāfrikas Republikas pārstāvi Kevinu Andersonu (ATP 35.).

Vinstonseilemas ATP Tour 250 sacensības Ernests Gulbis (ATP 153.) uzsāka jau pagājušajā nedēļā, jo nācās spēlēt kvalifikācijā. Pirmie divi mači Ernestam bija sestdien, kad itin viegli tika uzveikti rangā krietni zemāk esoši pretinieki – austrietis Dominiks Tīms (ATP 445.) un kanādietis Pjērs Ludoviks Dukloss (ATP 356.). Svētdien izšķirošajā spēlē par tikšanu pamatturnīrā Gulbis tikās ar augumā raženo poli Ježiju Janoviču (ATP 89.), kuram divreiz šogad bija zaudējis. Šoreiz pēc zaudēta pirmā seta latvietis saņēmās un uzvarēja ar 5:7, 6:2, 6:3.

Tā kā turnīrs jāpabeidz jau sestdien, bet pamatturnīrā spēlē 48 sportisti (pirmajiem 16 izliktajiem 1.kārta ir brīva), tad brīvdienas izpalika – jau pirmdienas vakarā Ernests aizvadīja pamatturnīra 1.kārtas maču pret 29 gadus veco argentīnieti Karlosu Berloku. Viņš zināms kā māla seguma speciālists, kurš daudz spēlējis „Challenger” līmenī, taču pēdējos gados pratis ielauzties ATP līmenī un šobrīd ieņem augsto 44. ranga vietu (rekords šī gada martā – 37.). Pret argentīnieti Ernests bija spēlējis pērn Maiami turnīrā, kad hard kortos cieta itin negaidītu neveiksmi – 1:6, 6:2, 4:6. Šodienas spēlē abu izredzes uz panākumu tika vērtētas līdzīgi.

Maču Ernests iesāka ļoti veiksmīgi – uzvarot astoņas no pirmajām deviņām izspēlēm, viņš ieguva 2:0 handikapu. Vēl pēc diviem geimiem uz tablo atkal parādījās neizšķirts, jo Gulbim pagalam nepadevās pirmā serce, tomēr tikai uz īsu brīdi. Piektajā geimā latvietis noformēja sauso breiku un vadību setā vairs neatdeva. Pie 5:3 un pretinieka serves viena setbumba tika palaista vējā, bet brīdi vēlāk atspēlēta breikbumba un uzstādīts seta galarezultāts – 6:4.

Otrajā setā kā Gulbis, tā Berloks uzlaboja pirmās serves procentu, ka uzreiz atspoguļojās mača gaitā. Ja pirmajā setā kopā bija trīs breiki, tad otrajā nevienam no sportistiem ilgi nebija pat breikbumbu iespējas. Tikai 11.geimā Gulbis sagaidīja īsto brīdi un lauza sāncenša servi. Ar seta un spēles izservēšanu šoreiz problēmu nebija – 6:4, 7:5 pēc gandrīz divu stundu spēkošanās.