Rastorgujevam varens kāpums un 9. vieta iedzīšanā

Ar 12.5 kilometru iedzīšanu vīriešiem šodien noslēdzās Pasaules kausa izcīņas 2. posms Hohfilcenē. Uzvaru izcīnīja Martēns Furkads, bet mūsu Andrejs Rastorgujevs, startējis no 26. pozīcijas, kļūdījās tikai pēdējā šāvienā (19/20) un izcīnīja ļoti augsto 9. vietu.

Pirms sacensībām

Andrejs Rarstorgujevs aizvakar sprintā pirmo reizi sezonā kaut cik ciešami sašāva (8/10) un rezultāts uzreiz neizpalika - 26. vieta un pirmie punkti. Šodien notika iedzīšana, kurā ļoti svarīga ir šaušana un atlika cerēt, ka Rastorgujevs šaus vismaz ar tādu pašu precizitāti kā sprintā vai vēl labāk - kā vakar stafetē, kur padevās 10/10. Sprintā uzvarēja Lars Bergers, taču, neskatoties uz viņa ārprātīgo ātrumu, bukmeikeri neuzskatīja viņu par galveno favorītu, jo tieši šaušana ir liels šī norvēģa klupšanas akmens. Favorīta loma tika atdota Martēnam Furkadam (startēja 14 sekundes aiz Bergera), tāpat augstas izredzes norvēģiem Ūlem Eināram Bjerndālenam (+15), Tarjei Bo (+17), Emilam Heglem Svensenam (+40). Citiem vārdiem - četri norvēģi un M.Furkads.

Rastorgujevs

Startējis no 26. pozīcijas, Andrejs slēpoja visai ātri un 1. šaušanā bija precīzs, paceļoties uz 18. pozīciju. Uz 2. guļus šaušanu Rastorgujevs ieradās grupiņā, kurai 13.-19. pozīcija. Andrejs vēlreiz sašāva visu un no šautuves izslēpoja 14. pozīcijā! Rastorgujevs uz 3. šaušanu ieradās sportistu grupiņā, kurai 11.-15. pozīcija. Rastorgujevs arī trešo reizi bija precīzs un jau 12. pozīcija! Latviešu biatlonists arī slēpoja ātri un uz pēdējo šaušanu "ieskrēja" augstajā 7.-11. vietā. Diemžēl 20/20 Rastorgujevam nepadevās - nekrita pēdējais mērķis un viens soda aplis. Andrejs šautuvi pameta 13. pozīcijā ar iespējām pakāpties kādu vietu augstāk. Mūsu biatlonistam tas arī izdevās - varens slēpojuma temps un finišā ļoti augstā 9. vieta! Tā Rastorgujevam ir otra augstākā vieta karjerā - pagājušajā sezonā Sočos klasikā izdevās izcīnīt 4. vietu. Vēl fakti: Rastorgujevs šodien iedzīšanā, atsevišķi ņemot (neskaitot sākuma intervālus) uzrādīja 3. labāko rezultātu, bet vēl iepriecinošāk - parādīja ātrāko slēpošanas laiku starp visiem dalībniekiem!

Elite

Bergers prata 1. šaušanu veikt tīri, toties pa kļūdai Bjerndālenam un Bo, tādējādi par vicelīderi kļuva 5/5 sašāvušais M.Furkads. Svensens arī bija precīzs un nokļuva trijnieka pakājē. 2. šaušanā Bergers par pārsteigumu daudziem atkal bija precīzs, taču M.Furkads arī to atkārtoja un neatkāpās ne par soli. No sekotājiem vēl vienu kļūdu pieļāva Bjerndālens un 3.-6. pozīcija bija Svensenam, Bo, austrietim Kristofam Zumanam un vācietim Simonam Šempam.

Uz 3. šaušanu jeb 1. šaušanu stāvus Bergers un M.Furkads jau ieradās kopā - norvēģim divas kļūdas, M.Furkadam viena. M.Furkads gan ieslēpoja distancē līderpozīcijā. 15/15 iespējušie Šemps un Zumans atpalika 13-16 sekundes, Bergers ar Svensenu (reizi kļūdījās) 25 sekundes. Pēdējā šaušanā M.Furkads bija precīzs un devās pretī uzvarai. 5/5 padevās arī Svensenam, un kļuva skaidrs, ka abi varenie būs pirmajās divās pozīcijās.

M.Furkads izcīnīja 27. uzvaru karjerā, turpinot dominēt pasaules biatlonā. Svensens finišēja 2. (67. medaļa), savukārt bronzu sīvā cīņā ieguva Bo (19. medaļa). Vēl sešiniekā Ustjugovs, Bjerndālens un Šemps.

Pasaules kausa izcīņa, 2. posms (Hohfilcene)

12.5 kilometru iedzīšana vīriešiemV Sportists Valsts Laiks (s.a.)

1. M.Furkads Francija 32:43.3 (1)