Ātrslidotājam Silovam rekords un ceļazīme uz Vankūveru

Haralds Silovs (pa kreisi) uz goda pjedestāla © Sportacentrs.com

Šonakt Soltleiksitijā (ASV) ISU Pasaules kausa posmā mūsu ātrslidotājs Haralds Silovs pirmo reizi savā karjerā stājās uz goda pjedestāla. B divīzijas 5000 metru distancē izcīnot 2. vietu Haralds distanci veica ar jaunu Latvijas rekordu - 6:17:14.

Iepriekšējo - pagājušajā nedēļas nogalē uzstādīto -- rekordu Haralds laboja vairāk nekā par piecām sekundēm. Sacensību kopvērtējumā Latvijas sportistam 12. vieta.

Sacensības uzsāka A divīzijas atlēti. Pavisam A divīzijā startēja 20 sportisti sadalīti 10 pāros. Par uzvarētāju kļuva itālis Olimpiskais čempions Enriko Fabriss, kurš uzstādīja šis sezonas ātrāko laiku (6:06:06), otrais bija holandietis Bobs De Jongs (6:08:78), bet trešais - krievs Ivans Skobrevs (6:10:58).

Divas stundas vēlāk tika dots starts B divīzijas atlētiem -- uz starta stājās 27 ātrslidotāji. Silovam bija uzdevums izslidot ātrāk par sešām minūtēm un 20 sekundēm. Mūsu atlēts ar to tika veiksmīgi galā - distancē pareizi sadalot spēkus Silovs finišēja ar jaunu Latvijas rekordu -- 6:17:14. Ar šo rezultātu Haralds zaudēja tikai holandiešu staerim Bobam De Vrīsam (6:10:56) un ieņēma augsto 2. vietu. Trešais finišēja Kazahstānas sportists Dmitrijs Babenko (6:23:56).

Kopvērtējumā ar A grupas dalībniekiem Haraldam 12 vieta, kas ir augstākais sasniegums ātrslidošanā mūsu atlēta sportiskajā karjerā. Rezultāts varēja būt vēl ātrāks, ja Haraldu nebūtu patraucējis Japānas sportists, kurš atpalika un Silovam viņš bija jāapdzen pa ārpusi.

Ar šo rezultātu Haralds Silovs ir nodrošinājis olimpisko kvotu 5000 metru distancē, kā arī vietu A divizijā nākamajās sacensībās. Šodien 19:00 pēc Latvijas laika tiks dots starts 1000 metru distancē.

Sports

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Bostonas "Celtics" latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir optimistiski noskaņots par atlabšanas procesu pēc operācijas, otrdien "Celtics" mediju dienā teica sportists.