Latvijas daiļslidotājai Fjodorovai 16. vieta Eiropas čempionātā

Sestdien Lielbritānijas pilsētā Šefīldā notikušajā Eiropas čempionātā daiļslidošanā 16 gadus vecā Latvijas sportiste Aļina Fjodorova ieņēma 16. vietu, bet par uzvarētāju kļuva itāliete Karolīna Kostnere.

Īsajā programmā, kas notika jau piektdien pusdienlaikā, Aļina uzrādīja 18. rezultātu, un bija starp tām 48 sportistēm, kuras iekļuva finālā (nekvalificējās četras). Sestdienas vakarā notika brīvā programma, un tajā Fjodorova sasniedza 14. rezultātu. Līdz ar to summā Eiropas čempionātā 16 gadus vecā Jelgavas Ledus skolas audzēkne, kura sacensības sāka ar sesto vietu priekšsacīkstēs, ieņēma 16. pozīciju.

Par Eiropas čempioni ceturto reizi kļuva itāliete, pasaules vicečempione Karolīna Kostnere, kas uzrādīja labākos rezultātus abās programmās, bet otro vietu, neskatoties vien uz ceturto rezultātu brīvajā stilā, nosargāja somiete Kīra Korpi. Bronzas godalga tika 21 gadu vecajai Gruzijas daiļslidotājai Jeļenai Gedevanišvili.

Vīriem par uzvarētāju jau septīto reizi kļuva Krievijas daiļslidotājs Jevgēņijs Pļuščenko, kuram gan sanāca sīva cīņa ar gados jauno (18) tautieti Artūru Gačinski. Pēc īsās programmas Gačinskis atradās vadībā, bet brīvajā stilā Pļuščenko nopelnīja 176.52 punktus, ar ko bija absolūti pietiekami, lai apsteigtu Gačinski un izcīnītu kārtējo titulu. Trešajā vietā palika Francijas sportists Florēns Amodio.

Šajā čempionātā Latviju pārstāvēja arī deju pāris Ksenija Pečerkina un Aleksandrs Jakušins, taču pēc priekšpēdējās 18. vietas priekšsacīkstēs abi duets finālam nekvalificējās.