Rastorgujevs iegūst 5. vietu arī iedzīšanā

© Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64

Šodien Slovākijas pilsētā Osbrlī Eiropas čempionātā biatlonā tika aizvadīta 12.5 kilometru iedzīšana vīriešiem. Latvijas izlases līderis Andrejs Rastorgujevs, startējis no 5. pozīcijas, izcīnīja šādu pašu 5. vietu, četrās šaušanās kļūdoties trīs reizes. Uzvaru atkal ieguva krievs Aleksejs Volkovs.

Sprintā vakar uzvarēja krievs Aleksejs Volkovs, kurš startēja pirmais, bet no cerīgās 5. pozīcijas (+37 sekundes) startēja Andrejs Rastorgujevs, kurš vakar bija ātrākais starp visiem pirmajos divos apļos, taču ievērojami zaudēja ātrumu pēdējā aplī. Iedzīšanai bija kvalificējušies vēl divi mūsējie - Rolands Pužulis distancē devās no 29. vietas, bet Artūrs Koļesņikovs no 41. vietas. Koļesņikovs sevi noraka jau sākumā, saņemot 30 sekunžu sodu par pāragru startu.

Šoreiz Rastorgujevs sāka lēnāk, ierodoties uz 1. šaušanu 5.-9. vietā. Toties savā grupiņā Andrejs vienīgais sašāva precīzi un, izslēpojot 4. pozīcijā no šautuves, līderim ukrainim Sergejam Semjonovam zaudēja tikai 12 sekundes. Vēl starp mūsu biatlonistu un Semjonovu bija Volkovs (viens soda aplis) un Artjoms Prima. Ceļā uz 2. guļus šaušanu Rastorgujevs paātrinājās un jau panāca vadošo trijnieku, izveidojoties līderu kvartetam.

2. šaušanā Rastorgujevs diemžēl kļūdījās pēdējā šāvienā un atkāpās uz 3. pozīciju ar 17 sekunžu atpalicību no līderiem Volkova un Semjonova. Mūsu sportists uz 3. šaušanu ieradās vairs tikai ar 13 sekunžu deficītu, taču jau kopā ar pāris konkurentiem no aizmugures. Šoreiz Rastorgujevam nekrita ceturtais mērķis (4/5) un atkāpās uz 5. vietu, atpaliekot no Volkova par 36 sekundēm, bet bronzas pozīcijā esošais Prima apsteidza mūsējo par 13 sekundēm. Pēdējā šaušanā Volkovs atkal sašāva visu (19/20), pārliecinoši nodrošinot uzvaru. Pāris konkurenti pa reizei kļūdījās, taču 4/5 arī Rastorgujevam (kopā 17/20), kas neļāva iesaistīties cīņā par medaļām.

Finišā Volkovs pirmais (viņam jau piektais Eiropas čempiona tituls), Semjonovs otrais, Daniels Bēms trešais (startēja no 15. pozīcijas!), Prima ceturtais, bet Rastorgujevam tā pati 5. vieta, ar kuru mūsu sportists sāka. Jāsaka, ka līdz medaļai atkal netrūka daudz (ļoti labi šāva konkurenti...), savukārt 7. un zemāku vietu īpašnieki mūsu līderim zaudēja jau visai daudz. Divas 5. vietas ir labs Rastorgujeva sasniegums, taču vēl turpināsim cerēt uz medaļu pēdējā individuālajā disciplīnā - klasikā, kas notiks otrdien. Pužulim un Koļesņikovam šodien laba šaušana (abiem 18/20) un attiecīgi 28. un 33. vieta, uzlabojot sprintā iegūtās pozīcijas.