Ziemas sports

30.jan 2011
Pasaules kausa izcīņas septītajā posmā bobslejā par uzvarētājiem kļuva Latvijas ekipāža ar pilotu Edgaru Maskalānu, kas veica teicamu otro braucienu un sīvākā konkurenta Hefti ekipāžu apsteidza par nieka 0.02 sekundēm. Oskara Melbārža četrinieks tika diskvalificēts pēc pirmā brauciena.
30.jan 2011
Brāļi Juris un Andris Šici šodien Čezānas trasē Itālijā apliecināja savu gatavību sezonas atbildīgākajam startam, izcīnot bronzas medaļas pasaules čempionātā. Par uzvarētājiem kļuva Andreass un Volfgangs Lingeri no Austrijas.
29.jan 2011
Pasaules kausa septītajā posmā bobslejā, kas šajā nedēļas nogalē risinās Šveices pilsētas Sanktmoricas trasē, sestdien divnieku sacensībās Latvijas duets Oskars Melbārdis un Intars Dambis ierindojās devītajā vietā, bet par uzvarētājiem kļuva vācieši Manuels Mahata un Andreass Bredau.
28.jan 2011
Šodien Pasaules kausa izcīņas posmā skeletonā, kas notiek Sanktmoricas trasē Šveicē, Latvijas pārstāvis Martins Dukurs izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas, pārspējot Franku Romelu par 0.35 sekundēm.
24.jan 2011
Latvijas šorttreka meistars Haralds Silovs, kurš janvāra vidū kļuva par 2011. gada Eiropas vicečempionu, aizvadītajā nedēļas nogalē Hērenvēnā (Nīderlandē) startēja 40. pasaules ātrslidošanas čempionātā sprintā, tajā uzstādot jaunu valsts rekordu 500 metru distancē.
23.jan 2011
Par Eiropas čempionu skeletonā šodien Vinterbergas trasē Vācijā kļuvis Latvijas pārstāvis Martins Dukurs, aiz sevis atstājot divus Krievijas pārstāvjus Sergeju Čudinovu un Aleksandru Tretjakovu. Martina brālis Tomass ierindojās ceturtajā vietā, no trešās vietas atpaliekot vien par sekundes simtdaļu.
22.jan 2011
Šodien Vinterbergā (Vācijā) PK 6.posmā bobslejā, kas vienlaikus ir Eiropas čempionāts, Latvijas vienīgā pārstāvētā divnieku ekipāža Edgars Maskalāns un Daumants Dreiškens pēc pirmā brauciena ieņem sesto pozīciju.
22.jan 2011
Otro vietu Šveices pilsētā Sanktmoricā notiekošajā Eiropas kausa posmā četrinieku ekipāžām izcīnījis Oskara Mēlbārža pilotētais četrinieks, bet Uģim Zaļimam ar stūmējiem 11. vieta 20 komandu konkurencē.
19.jan 2011
Latvijas bobsleja divnieks Oskars Melbārdis un Raivis Zīrups ierindojies otrajā vietā Eiropas kausa izcīņas kārtējā posma sacensībās Sanktmoricā (Šveice).
16.jan 2011
Latvijas labākais šorttrekists Haralds Silovs Nīderlandes pilsētā Hērenvēnā notiekošajās Eiropas meistarsacīkstēs svētdien izcīnīja sudraba godalgu 1000 metru distancē, ceturto 3000 metru superfinālā un kopvērtējumā kļuva par Eiropas vicečempionu.
16.jan 2011
Šorīt Īglsā (Austrija) aizvadītas Pasaules kausa izcīņas 5. posma sacensības bobslejā četrinieku ekipāžām. Uzvaru svinēja Vācijas pirmā ekipāža ar Manualu Mahatu priekšgalā, bet vienīgā Latvijas ekipāža ar Edgaru Maskalānu priekšgalā ierindojās desmitajā vietā.
15.jan 2011
Šodien Īglsā (Austrija) aizvadītas Pasaules kausa izcīņas 5. posma sacensības divniekos. Uzvaru izcīnīja Šveices ekipāža ar pilotu Beatu Hefti, apsteidzot Sergeju Zubkovu. Labākais no latviešiem bija Edgars Maskalāns, kurš kopā ar Daumantu Dreškenu ieņēma 11. vietu, bet Oskars Melbārdis/Intars Dambis, neskatoties uz kritienu, ierindojās 17. pozīcijā.
15.jan 2011
Šodien Īglsā notiekošajās Pasaules kausa izcīņas skeletonā piektā posma sacensībās uzvarēja latvietis Martins Dukurs, tuvāko sekotāju apsteidzot par 0,80 sekundēm. Viņa brālim Tomasam astotā vieta.
8.jan 2011
Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis Jāņa Miņina izslēgšanu no valsts izlases neuzskata par traģēdiju, bet visvairāk viņam ir žēl bobsleja ekipāžas stūmēju, kuru ieguldītais darbs pašlaik paliek bez izmantojuma.
7.jan 2011
Pēc izslēgšanas no izlases bobsleja pilots Jānis Miņins vairs nesaņem personisku finansējumu un atbalstu treniņu darbam, taču viņa stūmējiem paliek spēkā līdzšinējie noteikumi, ko paredz sadarbība ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) un Latvijas Olimpisko vienību (LOV), piektdien noskaidroja aģentūra BNS.
6.jan 2011
Pēdējo sezonu Latvijas vadošais bobsleja pilots Jānis Miņins nestartēs Pasaules kausa (PK) posmos, ceturtdien Siguldā paziņoja Latvijas Bobsleja federācijas (LBF) vadība.
3.dec 2010
Pērnās sezonas Pasaules kausa (PK) ieguvējs, Latvijas skeletonists Martins Dukurs, izcīnījis pirmo uzvaru šosezon, triumfējot otrajā posmā Kalgari.
1.dec 2010
ASV Kolorādo štata pilsēta Denvera vēlas izvirzīt savu kandidatūru 2022. gada Ziemas Olimpisko spēļu sarīkošanai.
19.nov 2010
Latvijas labākais šorttrekists Haralds Silovs šodien izcīnījis 4. vietu Pasaules kausa posmā ātrslidošanā Berlīnē, startējot 5000 metru distancē B divīzijas sacensībās. 6:33:23 rezultāts ir Haralda Silova labākais sasniegums līdzenuma slidotavās.
17.nov 2010
Jauno bobsleja sezonu ar dalītu trešo vietu Eiropas kausa pirmajā posmā Austrijas pilsētas Īglsas trasē sācis Latvijas bobsleja divnieks Jānis Miņins un Daumants Dreiškens. Sacensībās startēja vēl trīs mūsējo ekipāžas.
7.jun 2010
Latvijas vīriešu bobsleja izlasi arī turpmāk vadīs Sandis Prūsis. Gan Latvijas Bobsleja federācijas (LBF) vadībai, gan arī pašam Prūsim ir vēlme sadarboties līdz pat 2014. gada olimpiādei Sočos, sarunā ar portālu Sportacentrs.com apstiprināja LBF viceprezidents Zintis Ekmanis.
26.apr 2010
Gatavojoties 2012. gadā Insbrukā paredzētajām Jaunatnes un 2014. gadā Sočos notiekošajām pieaugušo Ziemas olimpiskajām spēlēm, Latvijas Bobsleja federācija sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju, Latvijas Olimpisko vienību un Izglītības un zinātnes ministriju izsludina sportisku jauniešu (gan grupā līdz 18 gadu vecumam, gan vecāka gada gājuma jauniešu) fiziskās sagatavotības pārbaudi, lai jau savlaicīgi veiktu potenciālo sportistu atlasi skeletona un bobsleja disciplīnās un uzsāktu viņu gatavošanos šiem sporta pasaulē pašiem nozīmīgākajiem svētkiem.