Kanāda liedz Davosai sasniegt Špenglera kausa finālu

© SCANPIX

Tradicionālajā Špenglera kausa izcīņā spraigā un rezultatīvā cīņā noslēgusies pirmā pusfināla spēle, kurā spēkiem mērojās mājiniece Davosa un Kanādas komanda. Kanādieši vairākkārt atspēlējās un, pateicoties Meta Elisona rezultativitātei, pārspēja laukuma saimniekus ar 6:5, iekļūstot finālā.

Abas komandas pirmo savstarpējo spēli aizvadīja grupu turnīrā, kad Kanāda apspēlēja mājiniekus ar 2:0. Dienu iepriekš kanādiešiem uzvara ar 2:1 arī pār Jekaterinburgas "Avtomobilist", kas automātiski ļāva iekļūt pusfinālā. "Davos" vienība pusfinālu sasniedza pēc ļoti smagas spēles ar Artūra Kuldas pārstāvēto Helsinku "Jokerit", vienus no galvenajiem favorītiem izslēdzot uzvarot mačā ar 5:4. Jāsaka, ka šajā mačā nelielā favorītu statusā bija Kanādas komanda.

Spēles pirmajās minūtēs iniciatīva piederēja laukuma saimniekiem. Brīdī, kad kanādieši sāka iespēlēties, tie nonāca skaitliskajā mazākumā. "Davos" hokejistiem ar vairākuma realizāciju nesekmējās, bet tad lielisku solo gājienu veica Gregorijs Skiaroni, atklājot mača rezultātu. Nepagāja ilgs laiks, kad Džefam Glāsam bija jāvelk ārā vēl viena ripa no saviem vārtiem. Viens pret vienu izslidoja Svens Rīzers, ar nūjas neērto pusi raidot ripu vārtos - 2:0. Astotajā minūtē Kanāda tika pie sava skaitliskā vairākuma, kuru realizēja vien pēdējās sekundēs. Viens vārtu priekšā tika atstāts pagājušā gada čempions, Ženēvas "Servette" uzbrucējs Toms Pajets, kurš samazināja rezultāta starpību. Turpinājumā spēle ritēja līdzīgi bez nopietniem vārtu gūšanas momentiem. Pirmais periods gan noslēdzās ar rezultātu 3:1, jo pirmais pie partnera mestās atlēkušās ripas bija Aleksandrs Pikārs.

Otrā perioda pirmā puse rezultativitātē neatpalika no pirmā perioda pirmajām 10 minūtēm. Atkal septītajā minūtē vārtus guva laukuma saimnieki, 4:1 panākot Feličēnam Du Boisam. Nonākuši neapskaužamā situācijā, kanādieši metās atspēlēties un savu panāca. Vispirms pus minūti vēlāk rezultāta starpību samazināja Džeims Šepards, bet perioda vidū ar precīzu raidījumu skaitliskajā vairākumā izcēlās mums labi zināmais Mets Elisons (3:4). Salīdzinājumā ar pirmo periodu spēle kļuva daudz ātrāka un azartiskāka, kas viennozīmīgi patika sanākušajiem līdzjutējiem. Turpinājumā abām komandām bija pāris labas vārtu gūšanas iespējas, bet savējo izmantoja vienīgi Elisons, esot pirmais pie atlēkušās ripas un viegli raidot to vārtos, panākot izlīdzinājumu - 4:4.

Trešais periods sākās labvēlīgi Kanādas komandai, kas ceturtajā minūtē tika pie vairāk nekā minūtes ilga lielā skaitliskā vairākuma. Lai arī kanādiešiem bija pāris labas izspēles, līdz noslēdzošajam metienam neizdevās tikt. Līdz ar to "Davos" nosargāja savus vārtus neskartus. Nepagāja ilgs laiks, kad mājinieki arī atgriezās vadībā. Pēc cīņas pie borta ripu ieguva Pertu Lindgrēns, kurš pats arī veica precīzu metienu tālajā apakšējā stūrī. Kanādieši nedomāja padoties un arī šoreiz atspēlējās. Nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām neizšķirtu panāca Aleksandrs Žirū, atjaunojot intrigu (5:5). Tā gan atkal pazuda minūti vēlāk, jo uzvaru nesošos vārtus guva Korijs Konakers.

"Davos" vairs neizglābās, gala rezultātā atzīstot kanādiešu pārākumu ar 5:6. Viennozīmīgi par mača varoni kļuva Mets Elisons, kurš guva divus vārtus un atdeva rezultatīvu piespēli uzvaras vārtu guvumā. Tieši viņš arī tika atzīts par mača labāko spēlētāju.