Ostapenko pirmo reizi sasniedz "Grand Slam" 4. kārtu

© SCANPIX

Aļona Ostapenko (WTA 47.) piektdien Parīzē ar 6:1, 6:4 pieveica reitingā piecas pozīcijas augstāk esošo Ukrainas tenisisti Ļesju Curenko, pirmoreiz iekļūstot "Grand Slam" sacensību Top 16 posmā.

Curenko šodien spēlēja ar nosaitētu kreiso kāju - problēmu, kuras viņai iepriekšējās cīņās nebija. Ukrainas tenisiste acīmredzami servēja ne tik spēcīgi, kā vēlētos, tāpat viņai trūka ātruma, lai atbildētu lielākajai daļai Ostapenko uzbrukumu.

Aļona fantastiski darbojās uzņemšanā, kad regulāri ļoti spēcīgi atsita pretinieces serves, pārsvarā to darot pa diagonāli, tādā veidā Curenko regulāri "izdzenot" ārā no laukuma un radot sev vieglus uzbrukumu noslēgumus. Kā jau ierasts, Ukrainas tenisiste pārsvarā darbojās aizsardzībā, tāpēc šajā mačā viss bija atkarīgs no Ostapenko uzbrukumu precizitātes.

SCANPIX

Ostapenko 1. setā vienīgo geimu zaudēja ar savu servi, kad viņai pie rezultāta 5:0 neizdevās noorganizēt "sauso" rezultātu. Aļona ar trim nepiespiestajām kļūdām - "backhand" tīklā un diviem "forehand" autiem - pretiniecei deva divas breikbumbas. Atspēlēt izdevās tikai pirmo, bet otrās breikbumbas izspēlē Curenko asi uzsita pēc vājas Ostapenko otrā serves, un Aļona bumbiņu piespiedu kārtā raidīja tīklā.

Ostapenko pavirši nospēlēja arī savā nākamajā serves geimā, vēlreiz izceļoties ar trim kļūdām, kas nozīmēja 2. seta sākumā nokļūt iedzinējos ar breiku. Aļona pēkšņi nevienu bumbiņu nespēja trāpīt laukuma robežās, un Curenko šo setu sāka ar 2-0 starta izrāvienu. Nospēlējot pacietīgi ar "forehand" uzbrukumu, Ostapenko trešajā geimā atspēlēja breikbumbu, bet nākamajā geimā ar tādu pašu tenisu atguva breiku - 2:2.

Aļonai piektajā geimā bija tik bieži sastopamās problēmas spēlē ar otro servi, kā rezultātā viņa vēlreiz nokļuva iedzinējos ar breiku. Šoreiz izdevās atspēlēties uzreiz, turklāt Curenko pieļāva taktisku kļūdu, sestajā geimā esot vadībā ar 30:0. Esot pie tīkla, Ļesjai bija iespēja uzsist pa kreiso līniju, bet viņa bumbiņu raidīja pa diagonāli Ostapenko virzienā, un Aļona pretinieci sodīja ar "backhand" sitienu pa līniju un vēlāk uzvarēja geimā.

Ostapenko vēlreiz produktīvi uzņemšanā nospēlēja devītajā geimā, kad breiku noformēja ar "backhand" sitienu pa līniju uzbrukumā Curenko otrajai servei. Izvirzījusies vadībā ar 5:3, Ostapenko ieguva tiesības servēt par iekļūšanu nākamajā kārtā. Aļonai neveiksmīgs geims ar divām dubultkļūdām un diviem "backhand" sitieniem tīklā. Trīs bija pašas radītas kļūdas, bet pēdējā - pateicoties asam Curenko uzbrukumam breikbumbas izspēlē - 5:4. Ostapenko nākamajā geimā uzņemšanā ieguva divas mačbumbas un izmantoja otro, kad ar diagonālajiem uzbrukumiem piespieda Curenko bumbiņu raidīt autā.