Vīriešu izlasei vēl viens zaudējums somiem

© f64

Gatavojoties Pasaules kausa kvalifikācijas mačiem otro pārbaudes spēli aizvadījusi Latvijas izlase, šoreiz savā laukuma uzņemot Somijas valstsvienību un, tieši tāpat kā pirms nedēļas viesos, piedzīvojot zaudējumu - šoreiz 84:86.

Atšķirībā no abu komandas pirmās spēles, Latvijas izlases sastāvā bija arī grieķi Jānis Timma un Jānis Strēlnieks, Francijas iekarotājs Aigars Šķēle un Kaspars Vecvagars, kurš vasarā pārcēlies uz Poliju. Toties ierindā šoreiz nebija Andreja Gražuļa un Riharda Lomaža.

Līdzīgi kā pirmajā mačā, spēles rezultātu abas komandas atklāja ar precīziem tālmetieniem - Latvijai atzīmējās Timma. Diemžēl gluži tāpat kā pirms nedēļas, tas neiesāka komandu uguņošanu uzbrukumā, kas samocītāks varbūt pat bija mājiniekiem. Kad somi ceturtajā minūtē pēc ātrā uzbrukuma panāca 11:8 savā labā, Latvijas galvenais treneris Arnis Vecvagars pieprasīja pirmo minūtes pārtraukumu.

Viesi savu pārsvaru palielināja vēl par trim punktiem, bet tad pieciem punktiem atbildēja Latvija (Timma 3, Meiers 2), taču pārņemt vadību nekā neizdevās. Topiasa Palmi trešais tālmetiens no trim pēdējās minūtes ievadā somu pārsvaru palielināja līdz astoņiem punktiem, bet pēc Latvijas izlases kļūdas viņš bija precīzs arī pēc eleganta caurgājiena (ceturtdaļā 12 punkti) - pēc pirmās ceturtdaļas 17:27…

Pēc īsā pārtraukuma Latvija maču atsāka daudz agresīvāk un ātrāk, kas ne vien sagādāja problēmas somiem uzbrukumā, bet arī pašiem ļāva atgūt piecus punktus - 24:29. Somi nekavējoties sasauca apspriedi. Pēc Strēlnieka un Timmas soda metieniem sāncenšu pārsvars ceturtdaļas vidū saruka līdz četriem punktiem, taču tik vismaz viena metiena attālumā nekā neizdevās. Kad tas beidzot sanāca, pateicoties Strēlnieka trīspunktu gājienam, somi iemeta sesto tālmetienu - 36:41.

Latvijai izdevās pietuvoties, tomēr puslaika beigas atkal bija pagalam nesekmīgas - kļūdas uzbrukumā, nesaprašanās aizsardzībā un septiņu punktu deficīts pēc 20 nospēlētām minūtēm 42:49. Somi bija trāpījuši astoņus no 12 izmestajiem tālmetieniem un realizējuši 64% no visiem metieniem, kamēr Latvija bija trāpījusi tikai 40.

Otro puslaiku Latvija atsāka ar divām kļūdām, vairākiem neprecīziem metieniem, atkārtotu -10 (44:54), bet pēc tam arī ar punktu deficīta rekordu 44:56. Mājinieki gan ātri nodzēsa četrus punktus, taču Somijas atbilde bija vēl jaudīgāka. Trīs minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām viesu pārsvars jau bija 15 punkti 64:49. Divi Ausēja un viens Šķēles trīnītis straujo grimšanu gan nobremzēja, bet pirms pēdējās ceturtdaļas viesu pārsvars bija deviņi punkti - 58:67.

Pirmajās trīs ceturtdaļās Latvijas basketbolistiem nekā neizdevās aizvadīt ilgākus veiksmīgus spēles nogriežņus - veiksmes uzbrukumā un aizsardzībā sakrita reti - , bet, lai cerētu uz revanšu pret somiem, pēdējās desmit minūtēs tas neapšaubāmi bija nepieciešams. Ceturtdaļas ievads ļāva cerēt, ka tas ir iespējams. Divi ātri uzbrukumi, Butjankova soda metieni, Meiera danks, un somi steidza pieprasīt minūtes pārtraukumu - 62:67.

Somi latviešu cerības uz lūzumu mačā atkal apšāva no tālās distances, tomēr, pateicoties visas komandas neatlaidībai un Strēlnieka veiksmēm uzbrukumā nepilnas trīs minūtes līdz mača beigām intriga tika atjaunota - 74:77. Tomēr brīnumainas pārvērtības nenotika - Latvijai atrast stabilitāti tomēr neizdevās un somi pēdējā minūtē ar savu 12. tālmetienu panāca jau +6, faktiski izšķirot šī mača likteni. Strēlnieks gan ļoti ātri atbildēja ar trīs punktiem, somi pēdējos uzbrukumos kļūdījās, taču izraut kaut vai neizšķirtu un pagarinājumu nesanāca. Pēdējā uzbrukumā pie puslīdz brīva tālmetiena tika Strēlnieks, bet bumba atsitās pret stīpu un grozā nekrita - 84:86.