Girgensons atkal spēlē, "Sabres" atkārto rekordu

© scanpix.ee

NHL čempionātā Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo „Sabres” šonakt izcīnīja jau desmito uzvaru pēc kārtas, ar 3:2 pieveicot Sanhosē „Sharks”. Trešajā periodā no rokām tika izlaists pārsvars 2:0, bet papildlaikā Bufalo sastāvā atkal izcēlās Džefs Skiners, gūstot uzvaras vārtus.

Zemgus Girgensons izlaida iepriekšējo spēli, bet šonakt atkal bija Bufalo komandas sastāvā, spēlējot ceturtajā maiņā un uzņemoties lielu lomu mazākuma izspēlē. Latviešu uzbrucējs nospēlēja 12:56 minūtes, vairāk nekā trīs no tām skaitliskajā mazākumā. Šajā laikā Girgensons izdarīja vienu metienu pa vārtiem un pielietoja vienu spēka paņēmienu, maču pabeidzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

„Sabres” aizvadīja spēli pēc divu dienu pārtraukuma, kamēr „Sharks” centās revanšēties par savu iepriekšējo neveiksmi, ar 0:6 zaudējot Lasvegasai. Bufalo komandai izdevās izvirzīties vadībā otrā perioda izskaņā, kad veiksmīgi nospēlēja somu aizsargs Rasmuss Ristolainens, ātrajā uzbrukumā uzņemoties iniciatīvu, apspēlējot aizsargu un eleganti raidot ripu vārtos.

„Sabres” panāca 2:0 trešā perioda sākumā, un arī šoreiz vārtus guva aizsargs - mērķtiecīgi uz tālo vārtu stabu tiecās Neitans Boljē un tika atalgots ar Sema Reinhārta diagonālu piespēli, pēc kuras uzreiz trāpīja ripu vārtos. „Sabres” pamazām izlaida iniciatīvu no savām rokām, un arvien vairāk uzbruka „Sharks”, kurai savu rēķinu izdevās atklāt 52. minūtē, spēlējot četri pret četri. Uzreiz pēc piespēles ļoti spēcīgu metienu tieši zem pārliktņa trāpīja Džo Pavelskis. Sekoja noraidījums „Sabres” komandā, kura pirmajā pusē Girgensons palīdzēja komandai nosargāt vārtus, bet 57. minūtē nācās tomēr kapitulēt. Bufalo vārtsargs Kārters Hatons atvairīja ripu un „pazaudēja” to aizvārtē, un Pavelskis to uzreiz izmantoja, panākot 2:2.

„Sharks” bija teicama iespēja izraut uzvaru pēc Ristolainena neveiksmīgas darbības centrā, taču Evanders Keins netrāpīja no labas pozīcijas. Pamatlaika izskaņā aktīvi nospēlēja arī Girgensons, kurš no aizvārtes izdarīja asu piespēli uz vārtu priekšu, kā arī pēc tam haosā tika pie ripas, bet precīzs metiens neizdevās ne viņam, ne partnerim.

Papildlaikā labākas iespējas bija Bufalo komandai, un vienu no tām izmantoja Džefs Skiners. Cīņā par ripu „Sharks” vārtsargs Mārtins Džounss bija nedaudz izgājis no vārtiem, bet Skiners pie ripas tika pirmais un efektīvi apspēlēja vārtsargu. Skineram tie ir 19. vārti sezonas 25 spēlēs, turklāt jau piektie aizvadītajās četrās spēlēs.

„Sabres” savu uzvaru sēriju pagarinājusi līdz desmit, tādējādi atkārtojot kluba rekordu - iepriekš desmit uzvaras pēc kārtas svinētas 1984. un 2006. gadā. Līdz ar šo uzvaru „Sabres” atgriezusies visas līgas līderpozīcijās (tuvākā konkurente „Predators” savu šīs nakts spēli vēl aizvada). Bufalo guvusi 36 punktus 25 spēlēs un savu nākamo spēli aizvadīs pēc divām dienām, sacenšoties ar savu tuvāko sekotāju Atlantijas okeāna divīzijā Tampabejas „Lightning”.