Gulbis spēlē izcili un sagrauj Stahovski; visu izšķirs pēdējā cīņa

© Scanpix

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis aizvadīja lielisku vienspēli un ar 6:0, 6:3, 6:1 sagrāva ATP ranga 95. numuru ukraini Sergiju Stahovski, panākot neizšķirtu Deivisa kausa izcīņas mačā pret Ukrainu. Izšķirošā spēle par iekļūšanu 1. grupā tiks uzsākta jau pēc brīža, kad Latviju pārstāvēs Andis Juška, bet ukraiņiem spēlēs Iļja Marčenko.

Ernests Gulbis aizvada lielisku maču un neatstāj variantus Stahovskim

Spēlē pirmais servēja Ukrainas tenisists. Ernests sāka pārliecinoši, spēlējot precīzi un jau pirmajā geimā piespiežot Stahovski kļūdīties vairākas reizes. Pretinieks ātri tika nobreikots un tikpat spilgti turpinājās arī viss atlikušais sets. Gulbis bija pārliecinoši pārāks izspēlēs un lauza pretinieka servi vēl divas reizes setā. Sākums izcils – 6:0! Tas bija pirmais Gulbja uzvarētais sets ar 6:0 kopš 2008. gada, kad Pēterburgā pirmajā partijā ar tādu rezultātu izdevās pieveikt Giljermo Garsiju Lopesu.

Otrajā setā servi uzlabojis bija Stahovskis, kurš setu iesāka ar pirmo sev uzvarēto geimu. Ceturtajā geimā ukrainis pirmo reizi izrādīja kādu pretestību arī pie Ernesta serves (tika līdz "vienādi"), tomēr turpinājumā iniciatīvu atkal pārņēma latvietis. Pie 2:2 Gulbis nospēlēja pacietīgi, ieguva breikbumbas un ar trešo iespēju nokļuva vadībā – 3:2. Lai arī ik pa brīdim savas kvalitātes parādīja arī Stahovskis, latvietis spēli kontrolēja savās rokās, uzvarot arī garākās izspēles. Pie 5:3 mūsējam vēl viens breiks un panākums setā ar 6:3.

Latvijas tenisa līderis iesākto turpināja arī trešajā setā. Nevienā brīdī nebija šaubas par kādu lūzumu šajā mačā. Atkal tika iegūtas breikbumbas, breikots otrajā geimā un vadība ar 2:0. Gulbis pārliecinoši aizvadīja arī atlikušo spēles daļu un noslēgumā svinēja uzvaru ar 6:0, 6:3, 6:1. Izcila spēle, kurā zaudēti vien četri geimi!

Visu izšķirs pēdējā spēle

Pēc četrām cīņām rezultāts Latvijas un Ukrainas duelī ir 2-2. Pēdējā mačā mūsu komandu pārstāvēs Andis Juška, bet pretiniekiem spēlēs Iļja Marčenko, kurš reitingā atrodas 240. vietā (Andim rangā ir 376. pozīcija). Cīņas sākums plkst. 16:20.