Gulbis līdzīgā spēlē piekāpjas Del Potro

© Scanpix/AP

Latvijas tenisists Ernests Gulbis piedzīvojis zaudējumu Roterdamas ATP turnīra 2.kārtā. Spēkojoties kā līdzīgs ar līdzīgu, viņš tomēr bija spiests atzīt ATP ranga 7.numura, argentīnieša Huana Martina Del Potro pārākumu – 6:7(5), 3:6. Nākamais turnīrs Ernestam plānots Francijas pilsētā Marseļā.

Roterdamas ATP Tour 500 sacensībās šodien bija jānoskaidro visi ceturtdaļfinālisti. Latvijai interesējošākā spēlē tikās Ernests Gulbis (ATP 132.) un argentīnietis Huans Martins Del Potro (7.). Pērnā gada Roterdamas finālists Del Potro 1.kārtā ar 6:3, 6:4 bija uzveicis atraktīvo francūzi Gaelu Monfīsu. Tikmēr Gulbja kontā šajā turnīrā jau trīs uzvaras divos setos – kvalifikācijā pārspēts ukrainis Stahovskis un vācietis Kamke, bet pamatturnīra 1.kārtā, parādot ļoti pārdomātu un kvalitatīvu spēli, ar 6:2, 6:1 sakauts mājinieks Robins Hāse. Abiem tenisistiem šī bija piektā savstarpējā cīņa – pirmajās trijās uzvarēja argentīnietis, bet pēdējā (2011.gadā Losandželosā) panākums Ernestam – 6:2, 6:4. Piektajā pietiekami izteikts favorīts bija Del Potro.

Pirmspēles izlozē uzvarēja Ernests, izvēloties sākt ar servi. Jau pirmās spēles izspēles iznāca diezgan garas un tajās veiksmīgāks bija latvietis, izvirzoties vadībā ar 1:0. Otrajā geimā Gulbis neizmantoja labu iespēju tikt pie trīs breikbumbām – pie 0:30 Del Potro uzminēja Gulbja uzbrukuma sitiena virzienu un izglābās kā izspēlē, tā vēlāk visā geimā. Trešajā geimā nepatikšanas varēja piemeklēt latvieti. Pieļaujot dažas kļūdas, viņš attapās breikbumbas priekšā. Garā izspēlē tā tika atspēlēta, kad bumbiņa pēc Del Potro sitiena atsitās pret tīkla trosi un piezemējās autā. Vēl vienu iespēju Ernests sāncensim nedeva – 2:1.

Kā izrādījās vēlāk, tad šī bija arī vienīgā breikbumba pirmajā setā. Tenisisti uzvarēja geimus pie savas serves, pie tam seta turpinājumā pārliecinošāk tas izdevās Ernestam (divi sausie geimi, kamēr argentīnietim neviena). Geimos netrūka arī garāku izspēļu, kuras pamīšus uzvarēja kā viens, tā otrs. Tā sportisti tika līdz taibreikam. Tā sākums bija pavisam neatbilstošs seta gaitai – ar kļūdām abi zaudēja pirmās piecas izspēles pie savas serves, un tikai tad Del Potro izmantoja serves priekšrocības (4:2). Gulbis gan atguva vadību, kad pārmeta bumbiņu pāri pie tīkla iznākušajam pretiniekam (5:4), tomēr seta pēdējās trīs izspēles uzvarēja argentīnietis. Pēdējo pēc Gulbja nepiespiestās kļūdas (auts).

Otrā seta ievadā tenisisti apmainījās sausajiem serves geimiem, bet ceturtajā geimā ar nedaudz neapdomīgu gājienu pie tīkla Gulbis nokļuva nepatīkamā 15:40 pozīcijā pie paša serves. Kritiskajā brīdī latvietis sakoncentrējās servei un pārsteidza pretinieku ar četriem (!!!) eisiem pēc kārtas – 2:2. Septītajā geimā pie pirmajām breika iespējām mačā tika arī Ernests. Pirmo argentīnietis atspēlēja ar lielisku servi, tomēr ar spēcīgu uzbrukuma sitienu pa līniju latvietis ieguva vēl vienu iespēju. Diemžēl arī šajā gadījumā Del Potro serve izrādījās pietiekami laba, lai viņš uzvarētu šo punktu un vēlāk visu geimu – 4:3.

Diemžēl nākamais geims Gulbis izrādījās sliktākais visā mačā. Četras nepiespiestās kļūdas lika pirmo reizi turnīrā zaudēt geimu pie paša serves, bet Del Potro ieguva lielisku iespēju noslēgt maču – 5:3 un paša serve. Argentīnietis to nepalaida garām, pieliekot punktu spēlei – 7:6(5), 6:3 100 minūšu ilgā cīņā. Spēlē Ernestam krietni vairāk neatvairāmu servju (12 pret 5), bet arī dubultkļūdās par vienu vairāk (4-3).