Par pasaules čempionu sprintā kļūst Krjukovs

© sportacentrs.com

Šodien Pasaules čempionātā slēpošanā Itālijas pilsētā Valdifiemmi norisinājās sacensības sprintā. Vīriešu konkurencē par pasaules čempionu kļuva Krievijas pārstāvis Ņikita Krjukovs, bet sieviešu vidū ātrākā izrādījās Marita Bjergena no Norvēģijas. No Latvijas sportistiem visaugstākās vietas ieņēma Inga Dauškāne (71. vieta) un Pāvels Ribakovs (84.vieta).

Slēpošanas sprinta distance (1,5 km vīriešiem un 1,2 km sievietēm) atšķiras no citām slēpošanas disciplīnām ar to, ka tajā tiek aizvadīti vairāki slēpojumi izslēgšanas kārtībā, lai noskaidrotu galīgos finālistus, kuri fināla slēpojumā cīnās par medaļām. Vispirms kvalifikācijā tiek noskaidroti 30 labākie slēpotāji (-as), pēc tam jau seko pieci ceturtdaļfināli un divi pusfināli, kuri atlasa sešus fināla slēpojuma dalībniekus.

Fināla slēpojumam bija kvalificējušies veseli trīs Norvēģijas sportisti, taču par uzvarētāju saspringtā finiša taisnē kļuva Krievijas pārstāvis un olimpiskais čempions šajā distancē Ņikita Krjukovs, kurš par 0,40 sekundēm apsteidza norvēģi Peteru Nortugu, bet par 0,84 sekundēm – kanādieti Aleksu Hārviju. Krjukovs arī uzrādīja pārliecinoši labāko laiku kvalifikācijā (3:29.75), savukārt neveiksmīgs fināla slēpojums izvērtās pārējiem norvēģiem – Pāls Goldbergs palika piektais, bet Eiriks Brendsdāls sestais, turklāt trases beigās par medaļām vairs pārāk necīnījas, no Krjukova atpaliekot veselas 27 sekundes.

„Tas bija lielisks fināls, un man prieks, ka uzvarēju,” uzreiz pēc sacīkstēm pauž Krjukovs, kā arī izsakās, ka šo uzvaru vērtē tikpat augstu kā olimpisko zeltu.

No Latvijas sportistiem visaugstāko vietu ieņēma Pāvels Ribakovs (84.), 90. ierindojās Aigars Kalnups, bet Jānis Puida palika 94. no kopā startējušajiem 129. slēpotājiem. Startam pieteikts, bet trasē nedevās arī Arvis Liepiņš.

Citu Baltijas valstu vidū augstāko vietu ieņēma igaunis Pēters Kumels (33.), kuram pietrūka tieši vienas sekundes, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam. Kummels 2011. gada pasaules čempionātā šajā distancē izcīnīja augsto sesto vietu, un šīs dienas starts uzlūkojams kā relatīva neveiksme.