Kulda iemet Gudļevskim, "Dinamo" paņem punktu pret "Severstal"

© F64 Photo Agency

Rīgas "Dinamo" atspēlējās no 0:2 kārtējā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā pret Čerepovecas "Severstal", taču cieta zaudējumu papildlaikā ar 2:3. Vārtus guva Kevins Klārks un Līnuss Videls, bet viesu rindas atzīmējās Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda.

„Dinamo” tā bija otrā spēle divu dienu laikā, kamēr „Severstal” Rīgā ieradās pēc smaga mājas zaudējuma pret Boba Hārtlija vadīto Omskas „Avangard” (1:4) 6. septembrī. Viesi spēli uzsāka ļoti agresīvi, un pirmā perioda pirmajā pusē nopelnīja divus 2+10 minūšu noraidījumus, bet neviens no rīdziniekiem smagi necieta. Otrā vairākuma laikā pēc labas Kevina Klārka individuālās spēles vairākiem „Dinamo” spēlētājiem bija iespējas pārspēt Dominiku Furhu no tuvās distances, taču vārtsargs ķēra visu, ko vien varēja.

Neiztika arī bez bīstamiem momentiem pie Kristera Gudļevska cietokšņa - vairākas reizes „Severstal” spēlētāji palika vienatnē vārtu tuvumā. Vistuvāk vārtu guvumam bija viens no viesu līderiem Jurijs Trubačovs - rīdzinieki nespēja izmest ripu no savas zonas spēlējot mazākumā un tā nonāca pie Trubačova, kura metienu Gudļevskis atvairīja. Gandrīz deviņas minūtes pirmajā periodā „Dinamo” pavadīja vairākumā, taču rezultāts netika atklāts.

Uzreiz pēc pārtraukuma „Dinamo” palika bez Uvja Balinska, kurš guva savainojumu cīnoties pie apmales. Tikmēr perioda turpinājumā rīdzinieki divos gadījumos nospēlēja nedisciplinēti un palika trijatā pret pieciem. „Severstal” šādu dāvanu izmantoja 20 sekunžu laikā, vārtus gūstot Latvijas izlases aizsargam Artūram Kuldam ar stipru metienu no zilās līnijas - 0:1. Viesu vairākums turpinājums, un vienā no epizodēm aizsargs Deniss Kuljašs ar metienu sabojāja ķiveri Gudļevskim, līdz ar ko vārtsargs bija spiests aizņemties to no rezerves vārtsarga Timura Biļalova.

Trešdaļas noslēgumā dinamieši izveidoja vairākus momentus pie „Severstal” vārtiem, taču vārti netika gūti.

Jau pirmā epizode jaunajā ķiverē bija neveiksmīga, jo ripa pēc Zaka Boičaka pielabošanas ielidoja vārtos - 0:2. Nepagāja minūte, kad gavilēt varēja rīdzinieki - Kevins Klārks aizskrēja pretuzbrukumā un no iemetiena apļa iemeta ripu tieši zem pārliktņa - 1:2.

Pēc otrās reklāmas pauzes Gudļevskis atkal varēja izmantot sev ierasto ķiveri. Trešdaļas noslēgumā dinamieši izveidoja vairākus momentus pie „Severstal” vārtiem, taču vārti netika gūti. Kad atlika spēlēt 36 sekundes, viesu aizsargs Ivans Ļekomcevs ar nūju iesita Klārkam starp kājām, mēģinot atriebties par aktīvu spēli vārtu priekšā, un uzreiz tika sodīts 5+20 minūšu sodu.

Vairākuma izspēle trešajā periodā turpinājās četras minūtes. Metjū Majone piespēlēja Līnusam Videlam, zviedru uzbrucējs pietuvojās vārtiem un neviena netraucēts iemeta ripu tuvajā stūrī Furham virs pleca - 2:2. Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Videls varēja gūt arī otros vārtus, taču Furhs izglāba viesus un atvairīja viņa metienu

Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti, bet papildlaiks varēja noslēgties jau pirmajās sekundēs, taču Trubačova metiens trāpīja pa vārtu stabu pēc rikošeta no Majone slīdas. Overtaima vidū arī Sotnieka metiens atsitās pret pārliktni, bet nākamajā uzbrukumā Stepans Zaharčuks vienatnē izslidoja pret Gudļevski un guva uzvaras vārtus - 3:2.

Nākamo spēli „Dinamo” aizvadīs otrdien 11. septembrī, kad „Arēnā Rīga” uzņems Mika Indraša pārstāvēto Maskavas „Dynamo”. Četros mačos uzbrucējs guvis divus vārtus un atdevis vienu piespēli. Tikmēr Līnuss Videls ar sešiem (3+3) punktiem kļuvis par vienu no četriem rezultatīvākajiem spēlētājiem KHL kopā ar Antonu Burdasovu, Dmitriju Kagarļicki un Iļju Krikunovu.