Ernests Gulbis Isneram atkal piekāpjas taibreikos

Ar zaudējumu ceturtdaļfinālā amerikānim Džonam Isneram (ATP 13.) Indianvelsas ATP Masters 1000 turnīru noslēdzis latvietis Ernests Gulbis (ATP 22.). Tāpat kā pērnā gada izskaņā Valensijā viņš abus setus zaudēja taibreikos – šoreiz 6:7(4), 6:7(3).

Indianvelsas ATP Masters 1000 sacensībās divus vīriešu vienspēļu turnīra pusfinālistus noskaidroja jau vakar, kad panākumus guva šveicietis Rodžers Federers un ukrainis Aleksandrs Dolgopolovs. Kā trešais šodien viņiem pievienojās serbs Novaks Džokovičs, bet pēdējais pusfinālists tika noteikts latvieša Ernesta Gulbja (ATP 22.) un amerikāņa Džona Isnera (ATP 13.) spēlē.

Ernestam Masters līmenī šis bija piektais ceturtdaļfināls, bet pirmais tieši Indianvelsā. Tik tālu ļāva tikt uzvaras pār portugāli Žoau Sousu, bulgāru Grigoru Dimitrovu un spāni Roberto Bautistu-Agutu. Pēdējās divas spēles tika uzvarētas trīs setos. Latvieša šīs dienas pretiniekam līdzšinējos mačos bija klājies nedaudz vieglāk – divos setos uzvarēti krievs Nikolajs Davidenko un Taivānas pārstāvis Jensuns Lu, bet trijos spānis Fernando Verdasko. Indianvelsa Isneram ir visai veiksmīga – 2012.gadā viņš sasniedza finālu.

Līdz šim abiem tenisistiem bija izdevies aizvadīt trīs savstarpējās spēles, kurās bilance 2-1 Gulbja labā. Latvietis uzvarēja gan 2008.gadā Vimbldonā, gan pērn Montekarlo māla kortos, kamēr Isnera kontā panākums pērnā gada izskaņā Valensijas hard kortos, kad viņš triumfēja divos taibreikos. Taibreiku spēlēšana amerikāņu milzim (2,08 m) ir itin ierasta lieta – nobreikot viņu nav viegli, bet paša spēle uzņemšanā ne vienmēr pārliecina.

Šodienas cīņas pirmais sets apstiprināja visas pirms mača prognozes. Abi tenisisti pārliecinoši darbojās pie savas serves. Ja izspēle ieilga, tad nedaudz lielākas cerības iegūt punktu bija Gulbim. Ernestam seta laikā bija vairākas pusiespējas ieķerties geimā pie Isnera serves (15:30, 0:30), taču amerikāni ikreiz paglāba pirmā serve. 12.geimā, kad amerikānis servēja, lai panāktu taibreiku, Gulbis aizcīnījās līdz breikbumbai, kas bija setbumbas vērtē. Lai arī Isners šajā brīdī netrāpīja pirmo servi, tomēr otrā bija izcila – latvietis bumbiņu raidīja autā. Otras iespējas nebija.

Sekojošajā taibreikā visu izšķīra divas epizodes. Vispirms Isners uzvarēja ilgu izspēli pie savas serves, kurā pārsvars jau šķita Gulbim (panākot 3:3), bet brīdi vēlāk amerikānis izmantoja Gulbja otro servi, lai piespiestu latvieti kļūdīties. Uzvarēt kādu no sekojošajām izspēlēm pie ASV sportista serves mūsu tenisists nespēja – 6:7(4). Gulbim tikai otrais zaudētais taibreiks no deviņiem šajā sezonā.

Otrā seta sākums pārsteidza – Ernests labi pieņēma Isnera servi un tika pie trīs breikbumbām. Izmantota šoreiz tika jau pirmā, izpildot apvedošo sitienu – zaudēt savu servi sausā amerikānim bieži negadās. Iegūtais pārsvars bija jānosargā, kas nemaz nebija tik viegls darbs. Pirmā serve vairs neklausīja tik labi, tāpat bija kļūdas izspēlēs, kas Isneram deva labas iespējas panākt neizšķirtu.

Savas breikbumbas amerikānis gan neprata izmantot. Tā ceturtajā geimā viņam trīs, bet sestajā vēl divas neizmantotas iespējas panākt neizšķirtu. Gulbis setam punktu varēja likt septītajā geimā, tomēr otrs breiks viņam nepadevās. Līdz ar to intriga saglabājās. 10.geimā, servējot par uzvaru setā, Gulbis nodrebēja. Pieļaujot vairākas kļūdas, Isneram tika dotas breikbumbas, un vēl viens sitiens tīklā.

Uzvarējuši vēl pa vienam savas serves geimam, tenisisti arī otrā seta uzvarētāju noteica taibreikā. Pie rezultāta 2:3 Gulbis pieļāva dubultkļūdu, kas Isneru izvirzīja perfektā pozīcijā, lai novestu maču līdz uzvarošām beigām. Savu iespēju amerikānis izmantoja, uzvarot ar gandrīz identisku rezultātu kā Valensijā – 7:6(4), 7:6(3). Mača statistika spilgti izcēla galveno faktoru, kāpēc šodien uzvarēja Isners. Amerikānim pirmā serve bija sekmīga 73% gadījumu, kamēr Gulbim tikai 54%.

Uzvarētie punkti 82 88

Līdz ar to Ernestam neizdevās izjaukt perfekto Isnera bilanci māsteru ceturtdaļfinālos – tagad viņš uzvarējis visas piecas reizes, kad ticis tik tālu. Gulbim šajā vērtējumā bilance tikai 1-4. Nopelnītie 180 reitinga punkti latvieti augstāk rangā nenesīs (var nokrist zemāk, ja vēl kādu uzvaru gūs Dolgopolovs), bet prēmijā šoreiz iegūti 104 000 ASV dolāri. Nākamais turnīrs Gulbim jau pavisam drīz – Maiami Masters 1000 sacensības startēs jaunnedēļ.