Gulbim Romā ceturtais mēģinājums pret Fereru

© scanpix

Ernests Gulbis (ATP 17.) šovakar plkst. 20:00 Romā aizvadīs "Masters 1000" turnīra 3. kārtas maču pret Spānijas otro numuru Davidu Fereru. Gulbis ranga 5. vietā esošo Fereru nav spējis uzveikt nevienā no iepriekšējām trim spēlēm.

Gulbis Romā nospēlējis divas atšķirīgas spēles. Vispirms 25 minūtēs uz ārstu kabinetu aizsūtīts Alehandro Falja, kurš izturēja vien septiņus geimus (1:6), izstājoties pēdas savainojuma dēļ. Arī otrajā mačā Gulbis tika pāri "Challenger" spēlētāja barjerai, uzveicot Stefanu Robēru. Tas gan izdevās daudz smagākā cīņā, esot iedzinējos ar setu un breiku – 6:7(1), 6:4, 6:3.

Divi "Challenger" līmeņa tenisisti pašsaprotami uzveikti, tagad sākas nopietnās lietas. Tik vāju pretinieku sacensību turpinājumā vairs nebūs. Šodien 3. kārtā, kuru Gulbis Romā sasniedzis otro gadu pēc kārtas, jāsacenšas ar sev ļoti neparocīgo Davidu Fereru.

Tāpat kā Spānijas pirmo numuru Rafaelu Nadalu, arī valsts otro labāko tenisistu Fereru Gulbis līdz šim nav spējis uzvarēt. Pēdējais no trim mēģinājumiem bija pagājušajā nedēļā Madrides "māstera" ceturtdaļfinālā, kurā Gulbis zaudēja divos setos ar rezultātu 6:7(3), 3:6.

Ernests toreiz 1. setā izturēja līdz taibreikam, kurā dažas kļūdiņas liedza gūt panākumu, savukārt 2. setā nespēja nosargāt breika pārsvaru. Ferera panākuma atslēga bija lieliskā spēle aizsardzībā un Gulbja kļūdas. Ernestam divos setos 41 nepiespiestā kļūda, kas pret tāda līmeņa tenisistu kā Ferers pilnīgi noteikti nav uzvaras formula.