Ostapenko Parīzē pirmoreiz spēlēs "Grand Slam" ceturtdaļfinālā

© AFP/Scanpix

Aļona Ostapenko (WTA 47.) svētdien, 4. jūnijā, "French Open" 4. kārtas mačā ar 2:6, 6:2, 6:4 pieveica bijušo finālisti Samantu Stousuru (WTA 22.), pirmoreiz sasniedzot "Grand Slam" līmeņa ceturtdaļfinālu.

Mača ievadā svaru kausus par labu Austrālijas tenisistei nosvēra daudz labāka serve. Stousura pirmajā servēšanas reizē izcēlās ar diviem eisiem un vēl vienu vieglu punktu guva ar spēcīgu otro servi, bet Ostapenko, paliekot bez pirmās serves, bija bezspēcīga, turklāt nesekmīgi darbojās arī garākās izspēlēs.

Ostapenko otrajā geimā trīs reizes iesita tīklā. Stousura breikbumbas izspēlē viegli ar bumbiņu viegli izrēķinājās pēc vājas Aļonas otrās serves. Aiznākamajā geimā Ostapenko ar savu servi palika "sausā". Pašai divas kļūdas, bet vēl divus punktus Austrālijas tenisiste nopelnīja ar uzbrukumiem - 0:4.

Stousura piektajā geimā pie 30:30 izcēlās ar dubultkļūdu, uzdāvinot Ostapenko breikbumbu. Pati to arī atspēlēja, izceļoties ar "dropšotu". Semai tūlīt atkal dubultkļūda, dodot Aļonai vēl vienu breikbumbu. Stousura spēcīgi uzbruka no abām pusēm, Ostapenko teicami aizsargājās, un izspēle beidzās ar Stousuras pārforsētu "forehand" uzbrukumu, bumbiņai lidojot pāri gala līnijai. Ostapenko tā ieguva savu pirmo geimu - 1:4.

Aļona tobrīd vēl turpināja spēlēt sasteigtu un pārsvarā neprecīzu tenisu. Viņai sestajā geimā vēl četras kļūdas, un Stousura ieguva jau trešo breiku. Kad Stousura servēja par uzvaru setā, viņa ātri ieguva trīs setbumbas - 1:5, 0:40. Ostapenko visas pati atspēlēja, turklāt divreiz tas izdevās ar uzbrukumiem pretinieces servei, tādā veidā uzreiz iegūstot punktu. Aļona vēlāk izmantoja otro breikbumbu šajā geimā, kad precīzi uzsita ar "backhand" pa līniju. Problēmas savas serves geimos turpinājās, un Aļona 1. setā tā arī ne reizi nenoturēja servi - 2:6.

Ostapenko 2. seta otrajā geimā pirmoreiz nosargāja servi, turklāt tas nāca ļoti grūtā cīņā. Stousurai bija breikbumba, kuras izspēlē viņa spēcīgi uzbruka Aļonas vājai otrajai servei, taču šoreiz Ostapenko izdevās aizsniegties līdz bumbiņai un to raidīt pāri tīklam pa diagonāli tā, ka Stousurai nebija iespēju bumbiņu pacelt. Savukārt geimpunkta izspēlē Ostapenko talkā nāca tīkls, kad viņas sistā bumbiņa, to skārusi, nokrita Stousuras laukuma pusē bez Sema iespējām tai tikt klāt.

Smagā cīņā beidzot noturējusi servi, Ostapenko ieguva pārliecību, turklāt tagad beidzot bija iesildījies viņas līdz šim nestabilais "forehand" uzbrukums. Ar to veiksmīgi sākts piektais geims, kura izskaņā Ostapenko ar "backhand" uzbrukumiem "nokrāsoja" abas sānu līnijas, nopelnot breiku - 3:2. Stousuras līmenis acīmredzot bija krities, turklāt viņai vairs neizdevās tikt pie tik daudz viegliem punktiem ar servi kā līdz šim. Teicami darbojoties uzņemšanā un spēcīgi dominējot spēlē no gala līnijas, Ostapenko septītajā geimā izcēlās ar vēl vienu breiku un pēc viegli izservēja setu. Ostapenko šajā setā no 1:2 uzvarēja piecos geimos pēc kārtas - 6:2.

Austrālijas tenisistei pirms pēdējā seta bija nepieciešams medicīnas pārtraukums (problēmas ar labās rokas plaukstu). Stousura atsāka servēt iepriekšējā līmenī, Aļonai daudz iespēju nedodot, tiesa, vienu breiku mūsu tenisistei izdevās noorganizēt. Tas notika piektajā geimā, kas sākās ar Ostapenko "backhand" uzbrukumiem un turpinājās ar agresīvu "forehand" spēli, un, kad Stousura pie 2:2, 30:30 piespiedu kārtā iesita tīklā, Ostapenko ieguva breikbumbu. Ostapenko ar "forehand" raidīja zemu bumbiņu, un Stousura nespēja to pacelt.

Aļonai mača atlikušajā daļā grūtākais bija astotais geims, kurā viņa atspēlēja četras breikbumbas! Trīs novērstas ar "backhand" uzbrukumiem, bet vēl viena ar pirmās serves un "forehand" kombināciju. Uzvarējusi ļoti smagā geimā, Ostapenko tobrīd bija vadībā ar 5:3. Aiznākamajā geimā, servējot par uzvaru mačā, Ostapenko zaudēja tikai vienu punktu, kas notika dubultkļūdas dēļ. Mačs pabeigts ar kārtējo neatvairāmo uzbrukumu, kad viņa no aizsardzības pārgāja uzbrukumā un izcēlās ar diagonālo "backhand".