Gulbim un Sevastovai uzvaras Sinsinati kvalifikācijā

© AFP/Scanpix

Veiksmīgi Sinsinati ATP un WTA turnīru kvalifikācijas cīņas uzsākuši vadošie Latvijas tenisisti.

Ernests Gulbis ar 3:6, 6:1, 6:2 pieveica kolumbieti Alehandro Falju, bet Anastasija Sevastova tika galā ar mājinieci Elliju Villu – 6:3, 6:4. Lai iekļūtu pamatturnīrā, kā vienam, tā otram vēl jāuzvar pa spēlei.

Ja naktī uz piektdienu pēc Latvijas laika Ernests Gulbis (ATP 55.) cīnījās par vietu Monreālas turnīra ceturtdaļfinālā (zaudējums pret amerikāni Mārdiju Fišu), tad šodien Ernests jau bija Sinsinati, kur jāspēlē nākamais ATP „Masters Series” turnīrs. Tā organizatori latvietim nebija piešķīruši wildcard, tāpēc bija jāspēlē kvalifikācija. Tajā pretiniekos stājās neērtais kolumbietis Alehandro Falja. Lai arī rangā viņam 109.pozīcija, tomēr savstarpējās cīņās divas uzvaras trijās cīņās pret latvieti. To vidū panākums arī Monreālas ATP „Masters Series” kvalifikācijā pirms diviem gadiem. Zinot, ka Ernestam kvalifikācijas turnīri nepatīk un tikko atlidots no Monreālas, šīs spēles virzienā bija jāraugās ar piesardzību.

Mačs iesākās ļoti sekmīgi kolumbietim, kurš lauza Gulbja servi otrajā geimā, vēlāk panākot ar 3:0 savā labā. Seta turpinājumā Ernests breikus vairs nepieļāva, tiekot līdz 3:5. Šajā brīdī viņam bija pirmā un vienīgā breikbumba setā, tomēr kolumbietis izspruka sveikā – 3:6 Gulbim. Turpinājums gan bija krietni labāks – otrajā setā latvietis vēlreiz zaudēja savu servi, taču triumfēja ar 6:1, bet trešajā setā vēl divi breiki, dodot cīņas galarezultātu – 3:6, 6:1, 6:2.

Mūsu sportistam tas ļāva nopelnīt 16 reitinga punktus un 2120 ASV dolāru prēmiju. Izšķirošajā spēlē par iekļūšanu pamatturnīrā Ernestam pretī stāsies krievs Igors Andrejevs (ATP 83.). Arī pret viņu Gulbis uzvarējis vienā no trijām tikšanās reizēm – diviem zaudējumiem 2009.gadā šogad sekojis panākums Sidnejā - 2:6, 6:4, 6:3.

Tikmēr Anastasija Sevastova (WTA 66.)Sinsinati beidzot cerēja pārtraukt astoņu zaudējumu sēriju, kas bija ievilkusies kopš marta. Iespēja to paveikt šodien bija lieliska, jo pretiniekos tika ielozēta ranga 745.vietas īpašniece Ellija Villa (turnīrā piedalās ar wildcard). Pirmā seta sākumā pretiniecei bija iespējas uz serves laušanu, taču Anastasija tās novērsa un vēlāk pati bija labāka, setā triumfējot ar 6:3. Ptrajā setā Villai vienu breiku izdevās gūt, uz ko Anastasija atbildēja ar diviem, uzstādot mača galarezultātu – 6:3, 6:3.

Šī uzvara viņai deva 12 reitinga punktus un 1995 ASV dolāru prēmiju, bet izšķirošajā spēlē par tikšanu pamatturnīrā liepājniece spēlēs pret rumānieti Moniku Nikulesku (WTA 59.). Pirms gada abas spēlēja maču uz māla seguma, un toreiz ar 6:4, 6:4 uzvarēja mūsu tenisiste.