Dekmeijere pirmo reizi sasniedz "Grand Slam" astotdaļfinālu

Latvijas vadošā dubultspēļu tenisiste Līga Dekmeijere šodien izcīnīja savu otro uzvaru šī gada „French Open” dāmu dubultspēļu sacensībās. Duetā ar taizemieti Tamarini Tanasugarnu viņai divos setos izdevās pārspēt ar 10.numuru izliktās amerikānietes Rakeli Kopsu-Džonsu un Ebigeilu Spīrsu – 6:4, 6:4. Tik tālu „Grand Slam” turnīros Līga tikusi pirmo reizi karjerā.

Savu ceturto „French Open” Latvijas dāmu dubultspēļu līdere Līga Dekmeijere aizvada kopā ar Taizemes sportisti Tamarini Tanasugarnu. WTA dubultspēļu rangā 35 gadus vecā taizemiete ieņem 72.vietu, kamēr Līga ir 82. Savu pirmo spēli viņas aizvadīja otrdien, kad saspringtā triju setu cīņā pārspēja beļģietes Janīnas Vikmaijeres un amerikānietes Slounas Stīvensas duetu – 5:7, 7:5, 6:4.

Ja pirmās kārtas pretinieces bija izteiktas vienspēļu sportistes un dubultspēles aizvada tikai lielajos turnīros, tad 2.kārtā pretiniekos bija tieši dubultspēļu meistares – ASV pārstāves Rakele Kopsa-Džonsa un Ebigeila Spīrsa. WTA dubultspēļu rangā viņām šobrīd dalīta 25.vieta, turklāt abas kopā spēlē pēdējos divus gadus. Šajā turnīrā viņas izliktas ar augsto 10.numuru.

Spēles pirmajos četros geimos uzvarēja duets, kas izpildīja servi, bet tad Dekmeijerei un Tanasugarnai padevās breiks, kas ļāva izkarot 4:2 vadību. Amerikānietes prata rezultātu izlīdzināt, tomēr Latvijas un Taizemes sportistes vēlreiz tika pie breika un pēc tam izservēja setu – 6:4. Jāpiebilst, ka pie savas serves Dekmeijere un Tanasagarna spēlēja krietni labāk – tikai 5 zaudētas izspēles no 26, kamēr amerikānietes zaudēja 19 no 44 izspēlēm.

Vēl labāk izdevās iesākt otro setu – divi breiki un viens savas serves geims deva 3:0 vadību, tomēr pretinieces gandrīz atguvās. Kopsa-Džonsa un Spīrsa tika līdz 2:3 un divām breikbumbām, taču tās neprata realizēt. Nosargājušas savu servi, Dekmeijere un Tanasugarna tika pie vēl viena breika - 5:2 un iespēja izservēt maču. Ar pirmo reizi tas neizdevās – palika neizmantota viena mačbumba. Brīdi vēlāk otrā iespēja. Divas mačbumbas vēl tika palaistas vējā, bet ar ceturto šī spēle tika pabeigta – 6:4, 6:4

Līgai šī uzvara ir gana vēsturiska – „Grand Slam” 3.kārtu viņa sasniegusi pirmo reizi karjerā. Nopelnīti 280 reitinga punkti un 6000 eiro prēmija. Nākamās pretinieces tiks noskaidrotas pērnā gada čempioņu čehiešu Andrea Hlavačkovas/Lucija Hradečkas un Annas Lenas Gronefeldes (Vācija)/Petras Martičas (Horvātija) cīņā.