Gulbis uzvar pirmo setu, spēli pārtrauc lietus

Latvijas tenisists Ernests Gulbis šodien aizvada Vimbldonas „Grand Slam” turnīra vienspēļu 2.kārtas maču. Cīņā pret poli Ježi Janoviču Ernests uzvarēja pirmo setu ar 6:2, bet otrajā atradās iedzinējos ar 2:3, kad lietus dēļ spēle tika pārtraukta.

2.kārtā pret Vimbldonas debitantu no Polijas

Pirmdien Ernests Gulbis (ATP 87.) izcīnīja vienu no lielākajām uzvarām savas karjeras laikā, trīs taibreikos pieveicot ATP ranga septīto numuru Tomašu Berdihu no Čehijas. Pēc uzvaras pār šādu sāncensi turpmākajam ceļam turnīrā bija jābūt vieglākam. „Uz papīra” tas tāds arī izskatījās – 2.kārtā pretiniekos stājās 21 gadu vecais polis Ježi Janovičs, kuram rangā šobrīd 136.vieta. Augumā raženais (2,03m) sportists Vimbldonas pamatturnīrā spēlē pirmo reizi – šogad pārvarētas gan trīs kvalifikācijas kārtas, gan pārspēts itālietis Simone Bolelli (ATP 118.) pamatturnīra 1.kārtā.

Gulbis šo pretinieku pazina itin labi. Abi līdz šodienai bija aizvadījuši divas savstarpējās cīņas – 2010.gadā Rīgas Olimpiskajā centrā Deivisa kausa mačā mūsu sportists uzvarēja ar 6:4, 6:4, 3:6, 6:2, bet pirms pāris mēnešiem Romas „Challenger” turnīra 2.kārtā polis revanšējās ar 6:2, 3:6, 6:4. Pēc Berdiha uzvarēšanas Ernests norādīja, ka 2.kārtas mačam jāgatavojas nopietni un pretinieka nenovērtēšanas šoreiz nebūs.

Gulbis atspēlē breikbumbas un pārliecinoši uzvar pirmo setu

Spēli ar servi sāka mūsu tenisists. Atšķirībā no spēles pret Berdihu eisu nebija, taču geims tika paņemts. Trešajā geimā Janovičam vairākas labas serves uzņemšanas, kas nostādīja latvieti nepatīkamā 15:40 pozīcijā. Abas breikbumbas izdevās atspēlēt, pateicoties labām servēm, un rezultāts kļuva 2:1. Uzreiz pēc tam latvietim izdevās labs geims pie pretinieka serves – divas breika iespējas, no kurām viena izmantota (3:1). Seta turpinājumā Ernests pie savas serves pretiniekam nedeva nākadas iespējas, bet 8.geimā izmantoja Janoviča kļūdas, lai tiktu pie otrā breika. Setā uzvara ar 6:2.

Polis sāk ar breiku, cīņā iejaucas lietus

Otro setu Ernests neiesāka labi – pirmajā geimā vairākas kļūdiņas, kas polim deva divas breikbumbas. Šoreiz otrā viņam bija sekmīga. Nākamajos geimos uzvarēja serves izpildītāji, kas vadībā ļāva turēties polim. Pēc piektā geima spēle tika pārtraukta, jo kortā sāka smidzināt lietus un zālājs kļuva slidens. Pārtraukums izrādījies jau pietiekami ilgs, cerams, ka mačs tomēr tiks atsākts šodien.

Gulbja vai Janoviča pretinieks būs Florians Maijers

Tikmēr noskaidrojies jau šī dueļa uzvarētāja nākamais pretinieks. Divu Vācijas sportistu cīņā Florians Maijers (ATP 29.) piecos setos pieveica Filipu Petšneru (ATP 101.). Interesanti, ka Petšners uzvarēja spēles pirmos divus setus, taču tad zaudēja iniciatīvu. Petšneram tagad pieder savdabīgs sasniegums – viņš visos četros Grand Slam turnīros pamanījies zaudēt maču pēc uzvarētiem pirmajiem diviem setiem..