Tsonga un Raoničs labo olimpisko rekordu, nospēlējot 66 geimus

Šodien Londonas olimpisko spēļu vīriešu tenisa turnīrā tika uzstādīts jauns olimpiāžu rekords izspēlētājos geimos. Žo-Vilfrīds Tsonga un Milošs Raoničs nepilnu četru stundu ilgā spēlē kopā izspēlēja 66 geimus, Tsongam uzvarot ar 6:3, 3:6, 25:23.

Abu tenisistu pirmā tikšanās labāk sākās Žo-Vilfrīdam Tsongam, kurš, pateicoties divām Raoniča dubultkļūdām, otrajā geimā tika pie breika, bet pirmo setu uzvarēja ar 6:3. Otrajā setā ar tādu pašu rezultātu Raoničam izdevās revanšs.

Pēdējā partijā abi servēja labāk, bez tam kādam obligāti bija jātiek pie breika, jo olimpiādē taibreiks trešajā setā (izņemot finālu, kur ir pieci seti) netiek spēlēts. Uzņemšanā labāk darbojās francūzis, tiesa, pirmais pie breika iespējas tika Raoničs, kuram Tsonga 23. geimā ar divām dubultkļūdām pēc kārtas deva breikbumbu, ko pats ātri novērsa ar spēcīgu servi.

Turpinājumā vairāk aizsargāties nācās Raoničam. Kanādas pirmais numurs pie 15:16 ar eisu atspēlēja mačbumbu. Pie 20:21 Francijas tenisists ar lielisku aizsardzību tika pie otrās mačbumbas, taču atkal nekā. Šoreiz Raoničam eisa nebija, toties talkā nāca 222 km/h ātra serve, kuru Tsonga spēja atsist tīklā.

Mača 66. geimā Tsonga uzņemšanā labi nospēlēja pie tīkla un nokļuva divu punktu attālumā no uzvaras. Pēc tam francūzis ar diagonālo apvedošo sitienu ieguva vēl trīs mačbumbas (0:40). Pirmo Raoničs novērsa ar servi, bet otrās izspēlē rupji kļūdījās, laižot autā bumbiņu, kas lidoja laukumā. Tsonga, kurš izspēles laikā paklupa, pie tīkla gaidīja kanādieša sitienu, kas izpildīts, pret tīklu atrodoties ar muguru. Līdz pie tīkla "nomestajai" bumbiņai Raoničs nepaspēja.

Spēle, kas ilga trīs stundas un 56 minūtes, bija galā ar jaunu olimpisko rekordu izspēlētājos geimos – 66. Tsongam uzvara ar 6:3, 3:6, 25:23. Francūzim nākamais mačs jau rīt – pret Felisiano Lopesu vai Huanu Monako.

Iepriekšējo rekordu trīs setu spēlē vīriešu turnīrā 2004. gadā Atēnās uzstādīja čīlietis Fernando Gonsaless un amerikānis Teilors Dents, kopā izspēlējot 48 geimus. Gonsaless maču uzvarēja ar rezultātu 6:4, 2:6, 16:14. Šodien 48 geimi bija trešajā setā.

Savukārt dubultspēlēs rekords sasniegts 1998. gadā Seulā, kad kanādietes Karlinga Basē-Seguso ar Džilu Eteringtoni pārspēja Argentīnas pāri Merselesu Pasu un Gabrielu Sabatini – 7:6( 8), 5:7, 20:18.

Vieglas uzvaras otrdien guva Serbijas un Lielbritānijas labākie tenisisti. Novaks Džokovičs ar 6:2, 6:1 sagrāva Endiju Rodiku, kuram bija zaudējis piecas no astoņām spēlēm. Rodiks šodien salūza ļoti ātri – jau 5. geimā, kurā Džokovičs divreiz pēc kārtas izcili nospēlēja uzņemšanā un ieguva breikbumbu. Rodikam nervozs auts un mačs ātri bija galā.

Džokovičs izmantoja visas sešas breikbumbas un pat noeisoja Rodiku ar 14:5. Visā mačā Džokovičam 34 vinneri un tikai sešas nepiespiestās kļūdas. 3. kārtā Nole sacentīsies ar Leitonu Hjuitu, kurš nedaudz pārsteidzoši tika galā ar Horvātijas labāko tenisistu Marinu Čiliču – 6:4, 7:5.

Endijs Marejs piekto reizi tikpat spēlēs uzveica Somijas pirmo numuru Jarko Nieminenu – 6:2 6:4 un tālāk spēlēs pret kiprieti Markosu Bagdati. Abiem pavisam nesen Vimbldonā bija neaizmirstams piecu setu mačs. Bagijs šodien ar 6:4, 6:4 apspēlēja Rišāru Gaskē, francūzim visa mača garumā tā arī nedodot nevienu breika iespēju.