Gan Gulbis, gan Juška sasniedz "Challenger" 2. kārtu Vācijā

Latvijas tenisa otrais numurs Andis Juška pirmo reizi divu gadu laikā sasniedzis "Challenger" turnīru sērijas 2. kārtu, tik tālu tiekot Ekentālē (Vācija).

Šodien 1. kārtā Juška ar 3:6, 6:3, 6:2 pieveica mājinieku Janu-Lenardu Štrufu. Par vietu ceturtdaļfinālā spēlēs arī mūsu tenisa līderis Ernests Gulbis, kuram itin viegla uzvara pret Krievijas pārstāvi Alekseju Vatutinu – 6:1, 6:4.

Juška un Gulbis iekļūst 2. kārtā

Lai šogad pirmo reizi spēlētu "Challenger" sērijas turnīru pamatsacensībās, Andim Juškam kvalifikācijā vajadzēja uzveikt trīs pretiniekus. Pēdējais no tiem vakar bija Ernests Gulbis, kurš trešajā setā izlaida 3:0 pārsvaru.

Juškas šodienas pretinieks bija vācietis Jans-Lenards Štrufs, kurš rangā atrodas 210. vietā, kamēr Andim otro nedēļu pēc kārtas 373. vieta. Favorīts bija vācietis, kuram izdevās labi sākt un uzvarēt pirmo setu, tomēr Juška atspēlējās un tika pie retas uzvaras "Challenger" līmeņa pamatturnīros.

Līdz pat astotajam geimam breikbumbu nebija. Juška sākotnēji servēja un arī uzņemšanā darbojās labāk nekā pretinieks. Septītajā geimā Andim bija iespēja tikt līdz "vienādi" pie pretinieka serves, taču tiesnesis, pēc Juškas domām, piešķīra pretiniekam punktu, kas pienācās latvietim (bumbiņa piezemējās tuvu līnijai).

Zīmīgi, ka nākamajā geimā Juška zaudēja savu servi. Breikbumbu vācietis ieguva pēc Juškas dubultkļūdas, bet mirkli vēlāk Štrufs labi uzņēma, bet Juška iesita tīklā. Iespēju un laika atspēlēties nebija, un pirmais sets zaudēts ar 3:6.

Otrā seta septītajā geimā Juška savu servi noturēja no 0:40, bet nākamo geimu Štrufs pabeidza ar diviem sitieniem tīklā. Juška varēja servēt par uzvaru otrajā setā. Savu servi izdevās noturēt no 15:30, ievedot maču trešajā setā.

Izšķirošās partijas pirmajā geimā Juškam 0:40 pie pretinieka serves. Visas trīs breikbumbas vācietis atspēlēja garās izspēlēs, kurās Juškam bija iespējas. Drīz vien Andis ieguva ceturto breikbumbu geimā, Štrufs rupji kļūdījās pie tīkla – 1:0 Latvijas otrā numura labā. Vācietis drīz vien savu servi zaudēja vēlreiz, un Juška strauji tuvojās uzvarai, kas tika izcīnīta ar rezultātu 3:6, 6:3, 6:2.

Juška pēdējo reizi "Challenger" turnīros tālāk par pirmo kārtu bija ticis 2010. gada novembrī, kad Astanas turnīra 2. kārtā zaudēja Igoram Kuņicinam. Vācijā 2. kārtā Juškam pretiniekos ranga 112. vietā esošais beļģis Rubens Bemelmans, ar kuru līdz šim spēlēts divas reizes, un visos piecos nospēlētājos setos bijuši taibreiki. 2008. gadā Āhenā ar 6:7(5), 7:6(3), 6:7(5) pārāks bija beļģis, bet pirms diviem gadiem Atēnās Juškam izdevās revanšs ar 7:6(4), 7:6(7).

Juška vēlāk aizvadīja dubultspēļu maču, kopā ar austrieti Filipu Osvaldu pārspējot Itālijas pāri Džanluku Naso un Mateo Violu – 6:3, 6:2. Ceturtdaļfinālā pretiniekos turnīra pirmais duets – vācieši Andrē Begemans un Martins Emrihs. Pāru sacensībās Juška nopelnījis 400 eiro un 15 ranga punktus.

2. kārtu vienspēlēs sasniedzis arī Ernests Gulbis. Latvijas pirmais numurs (ATP 151.) pie spēlēšanas tika, pateicoties Ivana Dodiga neatbraukšanai. Šodien Gulbja pretinieks bija 20 gadus vecais krievs Aleksejs Vatutins, kuram rangā 468. vieta. Pārsteigumi nenotika, un Gulbis uzvarēja viegli ar 6:1, 6:4.

Gulbis 2. kārtā spēlēs ar Konstantīnu Kravčuku (Krievija, ATP. 241) vai Kazahstānas pārstāvi Jevgeņiju Koroļovu (ATP 237.). Gan Juška, gan Gulbis vienspēlēs nopelnījuši pa 530 eiro, Andim deviņi ranga punkti (trīs par uzvaru kvalifikācijā), bet Gulbim seši. Turnīra čempions saņems 80 puntus.

Ostapenko piektā uzvara pēc kārtas dubultspēlēs

Otro nedēļu pēc kārtas Stokholmā spēlē Aļona Ostapenko, kura piedalās ITF 10 000 sērijas sacensībās telpās uz "hard" seguma. Šī nedēļa sākta tāpat kā pabeigta iepriekšējā – ar uzvaru dubultspēļu mačā. Ostapenko pārī ar zviedrieti Doniku Bašotu uzveica ukraiņu māsas Nadiju un Marinu Kolbas – 7:6(9), 6:2.

Interesanti, ka viņas tika pārspētas arī pagājušajā nedēļā ceļā uz titulu, uzvarot pusfinālā. Šodien mača pirmajā setā Kolbas bija vadībā ar 6:5, taču nespēja izservēt pirmo setu, bet taibreikā neizmantoja vairākas setbumbas. 2. kārtas jeb ceturtdaļfināla sasniegšana ļāvusi Ostapenko nopelnīt vienu ranga punktu. Rīt vienspēlēs Aļonai jāspēlē ar Nadiju Kolbu, kurai pirms nedēļas 1. kārtā tika zaudēts ar 4:6, 0:6.