Juškam zaudējums "Challenger" turnīra 1. kārtā

Andis Juška piedzīvojis zaudējumu Ševeningenas (Nīderlande) "Challenger" turnīra 1. kārtā, ar 4:6, 4:6 piekāpjoties brazīlietim Andrē Žemam. Juška abos setos nenosargāja breika pārsvaru.

Lai iekļūtu pamatturnīrā, ranga 442. vietā esošajam Andim Juškam vajadzēja uzvarēt divos mačos kvalifikācijā. Ne bez pūlēm Latvijas otrais numurs to paveica, ar 6:1, 6:1 sagraujot Antalu van der Duimu un ar 6:4, 4:6, 6:4 uzveicot Stīvenu Moneki. Otrajā spēlē Juška trešajā setā atspēlējās no 0:3.

Juška šogad "Challenger" pamatturnīrā iekļuva tikai pirmo reizi, iepriekš pāri kvalifikācijai netiekot Romā, Bordo un Prāgā. Šī līmeņa turnīru pamatsacensībās Andis pēdējo reizi spēlēja pagājušā gada novembrī Tjumeņā, kur 1. kārtā zaudēja Jevgeņijam Koroļovam.

Nīderlandes pamatturnīrā Juškam 1. kārtā bija jāsacenšas ar 31 gadu veco Brazīlijas tenisistu Andrē Žemu, kurš reitingā ieņem 196. vietu. Abi vienreiz jau bija tikušies, 2011. gadā Mārburgas "Challenger" turnīrā pārākam esot Žemam – 7:5, 6:4. Arī toreiz spēle notika uz māla seguma. Šoreiz Juškam bija lieliska iespēja uzvarēt, taču Andis abos setos izlaida breika pārsvaru.

Pirmajā setā Juška breiku ieguva 5. geimā, kuru Žems ar vairākām kļūdām zaudēja uz nulles un pabeidza ar dubultkļūdu. Sliktas spēlēšanas stafeti pārņēma Juška, zaudējot trīs geimus pēc kārtas. Juška ar labu aizsardzību devītajā geimā pie Žema serves atspēlēja setbumbu, atguva breiku, tomēr jēgas no tā nebija – vēlreiz zaudēta sava serve un līdz ar to arī sets – 4:6. Juška to noslēdza ar dubultkļūdu.

Otrais sets sākās ar latvieša breiku, kas atkal bija iespējams, pateicoties pretinieka nepiespiestajām kļūdām. Andis pēc tam zaudēja trīs geimus pēc kārtas, vēlāk atspēlēja breiku, bet setu pabeidza tāpat kā pirmo – pie 4:5 nenoturot savu servi. Tādējādi visā mačā zaudējums ar 4:6, 4:6.

Jau atkal Andim vāja spēle pie otrās serves, uzvarot tikai 9/25 izspēlēm. Juška Nīderlandē nopelnīja piecus reitinga punktus un 440 eiro. Kopš 2012. gada Juška "Challenger" pamatturnīros uzvarējis tikai vienu maču.