Pļaviņš un Šmēdiņš Polijā izcīna 9. vietu

Latvijas pludmales volejbolistiem Mārtiņam Pļaviņam un Jānim Šmēdiņam nav izdevies iekļūt Polijas pilsētā Stare Jablonki notiekošajā FIVB "Grand Slam" sērijas turnīra ceturtdaļfinālā. Astotdaļfināla spēlē latvieši ar 0:2 piekāpās Brazīlijas duetam Harlijam / Pedro.

Jau ziņojām, ka tikai šorīt noskaidrojās, ka Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš astotdaļfinālā tiksies ar Brazīlijas duetu Harliju / Pedro (16.), kuri 1/16 finālā spēlē ar 2:0 (21:19, 21:18) pārspēja Igaunijas duetu Jāni / Vesiku.

Pirmais sets aizritēja ļoti līdzīgā cīņā, un tehniskajā pārtraukumā dueti devās pie minimāla Brazīlijas dueta pārsvara - 11:10. Spēles turpinājumā pirmo reizi latvieši nonāca divu punktu iedzinējos (15:17). Diemžēl Pļaviņam un Šmēdiņam vairs neizdevās atspēlēties un pirmo setu ar 21:19 uzvarēja brazīlieši.

Otrais sets mūsējiem sākās ļoti neveiksmīgi - 0:3. Seta gaitā Latvijas duets rezultāta starpību samazināja līdz minimumam (7:8), bet pēc Jāņa Šmēdiņa eisa latvieši rezultātu izlīdzināja - 9:9. Diemžēl mazliet vēlāk Brazīlijas dueta pārsvars sasniedza jau četrus punktus (14:10). Pie rezultāta 13:16 latvieši pieprasīja pārtraukumu, tomēr atspēlēties mūsējiem vairs neizdevās - 18:21.

Par izcīnīto 9. vietu Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš saņems 8 000 ASV dolāru lielu prēmiju, kā arī 320 reitinga punktus.