Pļaviņš / Šmēdiņš piekāpjas Ķīnas duetam un ieņem 5. vietu

Mārtiņam Pļaviņam un Jānim Šmēdiņam Ālandu salās notiekošajā FIVB Pasaules kausa posmā vakar neizdevās revanšēties Ķīnas duetam Sū / Vū par zaudējumu Marseļas posma finālā un samierināties ar 5. vietu. Spēlē par iekļūšanu turnīra finālā mūsējie ar 1:2 piekāpās Ķīnas pārim.

Spēle iesākās līdzīgā cīņā un tās pirmā seta ievadā rezultāts auga līdzīgi, taču pie rezultāta 6:6 Vū un Sū uzvarēja trijās izspēlēs pēc kārtas un panāca mūsējiem nelabvēlīgo 9:6. Lai gan Jānis un Mārtiņš divus punktus pēc mirkļa atguva (9:8), tehniskajā pārtraukumā ejot atkal mīnus trīs – 9:12. Arī pēc pauzes izpaudās Ķīnas dueta pārsvars augumā (pie tīkla) un mūsējie vairākkārt netika garām viņu veidotajam blokam – 15:10. Lai gan pie nelabvēlīgā rezultāta 13:18 no Mārtiņa mutes atskan cerīgais "vēl varam" sauklis, galotnē Ķīnas duets vaļības neatļāvās, setu noslēdzot ar 21:16.

Otro setu Jānis un Mārtiņš iesāka apņēmīgi, izvirzoties vadībā ar 4:1 un pirmo reizi laukuma pusēm dueti mainījās pie mūsējiem labvēlīgā rezultāta 5:2. Līdz otrajai laukuma pušu maiņai ķīnieši Mārtiņa un Jāņa pārsvaru bija sadeldējuši (7:7), taču mūsējie neapjuka un spēcīgi servējot Jānim atkal atguva vadību. Pie sev nelabvēlīgā mīnus četri (7:11) Ķīnas duets bija spiests pieprasīt pārtraukumu. Pēc tā sekoja vēl viena spēcīga Jāņa serve (sestajā zonā) un jau plus pieci mūsējiem – 12:7. Arī pēc tehniskā pārtraukuma spēles gaitu Sū un Vū lauzt neizdevās, mūsējiem svinot drošu uzvaru setā – 21:18. Drusku panervozēt gan mūsējie lika, taču viss beidzās labi – pa setiem 1-1.

Jau trešā seta ievadā Ķīnas duets guva vienu punktu pie savas serves un panāca 2:0. Pie mūsējiem nelabvēlīgā 5:7 rezultāta veiksme uzsmaidīja Šmēdiņam – spēcīga serve, bumba trāpija pa "trosi" pārvēlās pretinieku laukuma pusē un rezultāts uz brīdi kļuva patīkamāks – 6:7. Kā izrādījās tas arī bija viss. Sū un Vū ātri panāca 14:6 un setu pēc mirkļa noslēdza ar 15:7.

Izcīnīta 5. vieta, kas nākamās nedēļas FIVB pasaules rangā Pļaviņam / Šmēdiņam dos visu laiku augstāko vietu. Par šo sasniegumu Latvijas duets nopelnīja 360 reitinga punktus un 9100 ASV dolāru lielu naudas prēmiju.