Arī Pļaviņš/Šmēdiņš olimpisko spēļu turnīru sāk ar uzvaru

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš Londonas olimpisko spēļu turnīra pirmajā mačā svētdien ar rezultātu 2-1 (19:21, 23:21, 15:9) uzvarēja vāciešus Kaju Matisiku/Jonatanu Erdmanu.Pļaviņš/Šmēdiņš turnīrā izlikti ar 17.numuru, bet Matisikam/Erdmanam ticis astotais numurs.

Pludmales volejbola turnīra norises vietā visu dienu līņāja lietus, bet 20 minūtes pirms Latvijas pāra spēles sākuma sāka ļoti spēcīgi līt. Lai arī šādi laikapstākļi teorētiski Pļaviņam/Šmēdiņam nav parocīgi, Latvijas pārstāvji mača sākumā demonstrēja ļoti stabilu sniegumu. Cīņas ievadā pārliecinājuši tiesnešus labot pieļautu kļūtu rezultāta uzskaitē, Pļaviņš/Šmēdiņš seta vidū izvirzījās vadībā ar četru punktu pārsvaru - 13:9. Vācieši sparīgi centās atspēlēties, pretinieku pārsvaru vairākas reizes samazinot līdz divu punktu atzīmei, bet vēlāk pietuvojoties jau līdz viena punkta atstatumam - 15:16 un 16:17. Nākamajā izspēlē rezultāts kļuva neizšķirts 17:17, bet brīdi vēlāk vadībā jau izvirzījās vācieši. Rezultātam esot neizšķirtam 19:19, abi dueti iesaistījās garā un mokošā izspēlē, kuras noslēgumā pie punkta tomēr tika vācieši, vēlāk izcīnot uzvaru pirmajā setā.

Otro setu Pļaviņš/Šmēdiņš sāka ļoti pārliecinoši, izvirzoties vadībā ar 5:0 un 7:2. Pēc tam gan piecus punktus pēc kārtas guva Matisiks/Erdmans, izlīdzinot rezultātu, tomēr drīz pēc tam vadībā ar 13:10 atkal bija Latvijas sportisti. Vācijas duets bija tuvu tam, lai vēlreiz rezultātu izlīdzinātu, tomēr Pļaviņš/Šmēdiņš ar aukstasinīgām darbībām spēja pārsvaru nosargāt - 15:13. Uzreiz pēc tam gan divas kļūdas pēc kārtas pieļāva Šmēdiņš, ļaujot vadībā ar 16:15 izvirzīties Matisikam/Erdmanam. Turpinājumā dueti ļoti saspringti cīnījās, bet seta izskaņā pēc vāciešu kļūdas Latvijas duets uz brīdi izvirzījās vadībā ar 19:18. Mazliet vēlāk Pļaviņam/Šmēdiņam bija arī divas setbumbas, kuras gan netika izmantotas, tomēr ar trešo piegājienu latvieši tika pie cerētā panākuma.

Arī trešo setu labāk sāka Pļaviņš/Šmēdiņš, kuriem bija trīs punktu pārsvars ar 3:0, 4:1, 5:2 un 6:3, bet pēc desmitās izspēles pārsvars bija jau četru punktu izteiksmē - 7:3. Četru punktu pārsvars saglabājās arī pēc 16.izspēles (10:6), pēc kura Vācijas duets pieprasīja pusminūtes pārtraukumu. Nelielā atelpa gan nospēlēja par labu Latvijas pārstāvjiem, kuri pārsvaru palielināja vēl par diviem punktiem - 12:6. Seta izskaņā Pļaviņam/Šmēdiņam bija sešas mačbumbas, no kurām latvieši izmantoja otro.

E grupas otrā cīņa Pļaviņam/Šmēdiņam paredzēta otrdien, kad pretiniekos būs ar 20.numuru izliktie Igors Ernandess un Hesuss Viljafans no Venecuēlas, bet E grupas trešajā mačā latvieši ceturtdien tiksies ar Ričardu Šuilu/Reineru Numerdoru no Nīderlandes, kuri izlikti ar piekto numuru.

Abu minēto pāru savstarpējā pirmās kārtas mačā svētdien ar 2-1 (21:18, 17:21, 15:10) uzvarēja Nīderlandes sportisti.

Tikmēr otrs Latvijas duets Aleksandrs Samoilovs un Ruslans Sorokins olimpisko spēļu turnīru sāka jau sestdien, kad D grupas pirmajā mačā ar rezultātu 2-1 (12:21, 21:15, 15:12) pieveica poļus Gžegožu Fijaleku un Mariušu Prudelu, kuriem Londonā piešķirts devītais numurs.

Otrā cīņa Samoilovam/Sorokinam paredzēta pirmdien, kad pretiniekos būs ar 21.numuru izliktie Grants Goldšmids/Frīdoms Čiva no Dienvidāfrikas Republikas (DĀR), bet D grupas pēdējo cīņu Latvijas duets aizvadīs trešdien, kad spēkosies ar amerikāņiem Džeikobu Gibu un Šonu Rozentālu, kuri izlikti ar ceturto numuru.

Pēc grupu turnīra izslēgšanas cīņām kvalificēsies 16 pāri - katras grupas spēcīgākās divas komandas un divi labākie pāri no tiem, kas paliks trešajā vietā, bet tiem piepulcēsies vēl divi trešajā vietā palikušie pāri, kuri savā starpā aizvadīs papildus izslēgšanas kārtu.

Kvalifikācijas sacensības pludmales volejbolā ilgs sešas dienas, bet kopumā "bīčisti" sacentīsies līdz pat 9.augustam.