Pļaviņš un Šmēdiņš pierāda savu meistarību un tuvojas 1/8 finālam

© Scanpix

Otro uzvaru Londonas olimpisko spēļu pludmales volejbola turnīrā šodien izcīnīja Latvijas bīčisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš. Mūsējie divos setos ar 21:14 un 21:16 apspēlēja venecuēliešus Ernandesu un Fanē, pietuvojoties 1/8 finālam.

Olimpisko spēļu pirmajā mačā Mārtiņš ar Jāni, lai arī piedzīvoja sāpīgu zaudējumu pirmajā setā (19:21), tomēr parādīja raksturu un apspēlēja no otrā groza ielozētos vāciešus Erdmanu un Matišiku otrajā (23:21) un trešajā (15:9) setā, tiekot pie tik ļoti svarīgā panākuma. Otrajā spēlē mūsējos sagaidīja spēle pret venecuēliešiem Ernandesu un Fanē.

Spēli mūsējie iesāka labi, uzreiz izvirzoties vadībā ar 2:0. Savu meistarību aizsardzībā apliecināt turpināja Pļaviņš, izceļot vairākas smagas bumbas, kas drīz vien ļāva aizbēgt vēl tālāk – 6:2. Bieži bija vērojamas garas izspēles, bet gandrīz vienmēr tajās savu meistarības pārākumu prata pierādīt latvieši, kontrolējot mača gaitu. Mūsējie laukumā izskatījās ļoti mierīgi un pārliecinoši, tehniskajā pārtraukumā dodoties pie 14:7.

Kāda laba izspēle padevās arī venecuēliešiem, tomēr nopietni pietuvoties rezultātā viņi nespēja – Mārtiņš ar Jāni droši soļoja pretī uzvarai pirmajā setā. Kopumā skatītāji varēja vērot ļoti skatāmu bīču, jo uzbrukumā dueti nespēlēja pārāk agresīvi, vairāk tika spiests uz tehniku, tāpēc bieži bija pagaras izspēles. Galarezultātā Pļaviņš un Šmēdiņš pirmo setu uzvarēja ar 21:14.

Otrais sets iesākās ļoti līdzīgi, un Venecuēlas duets pirmo reizi mačā izvirzījās vadībā (2:1, 3:2). Rezultāts ilgāku laiku attīstījās punkts punktā. Pie 8:7 Ernandess un Fanē varēja iegūt arī divu punktu pārsvaru, tomēr šoreiz veiksme bija mūsējo pusē (8:8). Venecuēlieši uzbrukumā spēlēja ļoti labi, tāpēc īsti izcelt nevienu bumbu neizdevās, bet tieši pirms tehniskā pārtraukuma blokā teicami nospēlēja Šmēdiņš – 11:10.

Arī pēc tā turpinājās tāda paša spēle – dueti uzvarēja visus punktus pie pretinieku serves. Pie 13:12 Pļaviņš izcēla bumbu aizsardzībā, pēc tam veica māņsitienu, iegūstot latviešiem divu punktu handikapu (14:12). Seta beigu daļu Latvijas pāris aizvadīja ļoti pārliecinoši, uzvarot ar 21:16. Tagad viena diena mūsējiem būs atpūtai, bet tad jādodas cīņā par pirmo vietu grupā ar Nīderlandes duetu Nummerdoru un Šuilu.