Samoilovs/Šmēdiņš cīnīsies par Eiropas 1/4 finālu

Šorīt Austrijas pilsētā Klāgenfurtē norisināsies Eiropas čempionāta astotdaļfināla spēles pludmales volejbolā. Cīņu par Eiropas zeltu turpina arī viens Latvijas pāris - Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kas turnīrā ir izlikts ar pirmo numuru.

Viņiem pretī stāsies nīderlandieši Jons Stīkama un Kristians Vārenhorsts. Spēles sākums paredzēts plkst 12:00 pēc Latvijas laika.

Samoilovs un Šmēdiņš Eiropas čempionātu atklāja ar uzvaru Latvijas derbijā - 54 minūšu cīņā ar 22:20, 18:21 un 15:8 tika pieveikti Ruslans Sorokins un Toms Šmēdiņš. Pēc tam Samoilovs un Šmēdiņš divos setos apspēlēja austriešus Tomasu Kunertu un Lorencu Petučnigu (21:18, 21:10), bet trešajā mačā nācās atzīt norvēģu Ivera Andreasa Horema un Geira Eituna pārākumu (19:15, 15:21). Par spīti zaudējumam, Samoilovs un Šmēdiņš grupā ieņēma pirmo vietu, bet Sorokins un Šmēdiņš zaudēja arī pārējos mačos un palika pēdējie.

Astotdaļfinālā Latvijas duetam pretī stāsies ar 27.numuru izliktie nīderlandieši Stīkama un Vārenhorsts, kuri grupā vispirms zaudēja vāciešiem Jonatanam Erdmanam un Kajam Matisikam (18:21, 19:21), pēc tam uzvarēja krievu duetu Konstantīnu Semjonovu un Jaroslavu Koškarovu (21:14, 21:18), bet grupas pēdējā mačā atzina austriešu Daniela Milnera un Jerga Vucla pārākumu (21:18, 17:21, 13:15).

Vakar izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā Stīkama un Vārenhorsts tikās ar poļiem Mihalu Kadziolu un Jakubu Šalenkeviču, kurus 54 minūšu smagā cīņā uzveica ar 18:21, 27:25 un 15:10. Poļu duets bija izlikts ar devīto numuru, līdz ar to Stīkama un Vārenhorsts līdz šim katrā mačā ir bijis ar zemāku numuru nekā pretinieki. Pasaules kausa posmos abi nīderlandieši nespēlēja kopā. Vārenhorsts, izlaižot Šanhajas un Longbīčas posmu, pārī ar Dānu Speikersu piedalījās četros "Grand Slam" turnīros.

Augstākais sasniegums Speikersam un Vārenhorstam bija iekļūšana astotdaļfinālā Korjentesā, bet Hāgā, Romā un Gštādē viņi izstājās pirmajā kārtā. Tāpat pirmajā izslēgšanas kārtā viņi izstājās arī nesen pasaules čempionātā, kas notika Stare Jablonkos Polijā. Savukārt Samoilova un Šmēdiņa kontā ir uzvara Korjentesas posmā, divi zaudējumi finālā, divi ceturtdaļfināli un astotdaļfināls. Pasaules čempionātā Aleksandrs un Jānis izstājās astotdaļfinālā.

Vārenhorsts kopā ar Speikersu "Grand Slam" posmos un pasaules čempionātā trīs reizes tikās ar Latvijas komandām. Korjentesā nīderlandieši grupā uzvarēja Sorokinu un Šmēdiņu (23:21, 21:18), bet Gštādē un Stare Jablonkos zaudēja Samoilovam un Šmēdiņam - attiecīgi 15:21, 17:21 un 16:21, 18:21.

Eiropas čempionāta balvu fonds gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē ir 100 tūkstoši eiro. Turnīra uzvarētājpāris iekasēs 20 tūkstošus, finālistiem tiks 15 tūkstoši, bet trešās vietas ieguvēji varēs sadalīt desmit tūkstošus. Pāris, kas zaudēs cīņā par bronzas godalgām, tiks pie septiņiem tūkstošiem, ceturtdaļfināla neveiksminieki iegūs četrus tūkstošus, bet pāri, kas izstāsies astotdaļfinālā, tiks pie divarpus tūkstošiem eiro.