Šmēdiņš/Sorokins pamatturnīru Berlīnē nesasniedz

Latvijas pludmales volejbolistiem Tomam Šmēdiņam un Ruslanam Sorokinam šodien neizdevās iekļūt Berlīnē notiekošā FIVB „Grand Slam” turnīra pamatsacensībās. Spraigā cīņā Latvijas duets piekāpās vāciešiem Ērikam Korengam un Finnam Dītelbaham – 1:2.

Jau vēstīts, ka pirmā kārta Tomam ar Ruslanu šodien bija brīva, un, lai iekļūtu pamatturnīrā bija nepieciešams tikvien kā uzvarēt vienā mačā – apspēlēt mājiniekus Ēriku Korengu un Finnu Dītelbahu.

Pirmo setu Latvijas duets aizvadīja visai bezzobaini. Lai gan mača pašā ievadā izdevās izvirzīties vadībā ar 2:0, turpinājums nesekoja. Seta turpinājumā laukumā dominēja mājinieki, svinot itin pārliecinošu uzvaru – 21:11.

Otro setu Toms un Ruslans sāka apņēmīgi, spējot izvirzīties vadībā, un pie trīs punktu deficīta Korengs un Dītelbahs jau ņēma pārtraukumu. Pēc tā mūsējie prata pārsvaru palielināt līdz pieciem punktiem (12:7), taču tehniskajā pauzē dodoties jau vairs tikai plus trīs – 12:9. Setam tuvojoties galotnei, vācieši pievilka līdz mīnus viens 15:16… pārtraukumu tobrīd jau ņēma Latvijas duets. Pēc nelielās atpūtas mūsējo spēlē jau parādījās neliela vēlme uzvarēt, un tas atspoguļojās arī uz tablo – 18:15 un vēlāk arī uzvara setā – 21:17.

Trešais sets iesākās līdzīgā cīņā, un komandas guva punktus pamīšus. Pie rezultāta 5:6 pārtraukums mūsējiem. Pie neizšķirta rezultāta (7:7) lieliski aizsardzībā nospēlēja Šmēdiņš, taču punktā nespēja. Sekoja mājinieku neliels izrāviens (9:7), kuru mūsējie ātri atspēlēja (šoreiz labi nospēlēja Ruslans), atkal neizšķirts - 9:9. Sekoja vēl viens „kritums” divu punktu izskatā, taču pie rezultāta 13:14 lielisks blokā Ruslans un mačbumba atspēlēta – 14:14. Tam sekojušais vāciešu pieprasītais pārtraukums mūsējiem par labu nenāca, un nākamos divus punktus guva tieši viņi – 16:14, kas nozīmē, ka pamatturnīrā spēlēs Vācijas pāri, bet mūsējiem sacensības Berlīnē ir noslēgušās.