Rastorgujevam trīs kļūdas un tikai 41. vieta sprintā Kontiolahti

Šodien Kontiolahti (Somija) ar sacensībām 10 kilometru sprintā vīriešiem turpinājās Pasaules kausa izcīņas 8. posma sacensības biatlonā. Otro uzvaru pēc kārtas sprintā izcīnīja Juhanness Bē (Norvēģija).

Andrejs Rastorgujevs šaušanā kļūdījās trīs reizes, ieņemot 41. vietu. Rolands Pužulis ieņēma 75. vietu. Edgars Piksons sprinta sacensībās izstājās.

Pirms sacensībām

Par sacensību galvenajiem favorītiem tika uzskatīti trīs biatlonisti: Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma līderis Martēns Furkads (Francija), Arnds Paifers (Vācija) un Juhanness Bē (Norvēģija). Bē jaunākais ceturtdien Kontiolahti uzvarēja pirmajā sprintā (šajā posmā sprints risinās divas reizes, jo Esterzundā (Zviedrija) pirmajā posmā slikto laika apstākļu dēļ netika aizvadītas vienas individuālās sacensības). Paifers ceturtdien bija ātrākais distancē, taču viena kļūda šaušanā neļāva pārspēt perfekti šāvušos J.Bē un M.Furkadu, kurš ieņēma otro vietu. Tāpat augstu tika vērtētas Dmitrija Mališko (Krievija) izredzes.

Andrejs Rastorgujevs sprintā ceturtdien nekļūdījās ne reizi, izcīnot 11. vietu. Distancē Latvijas biatlonistam 15. rezultāts (ātrāks pirmajos apļos, lēnāks – pēdējā).

Sacensības

Pirmajā šaušanā no sākumā startējušiem precīzi šāva vairāki biatlonisti, par sacensību līderi kļuva Juhanness Bē. Drīz vien Bē tuvākos sekotājus pārspēja gan Emils Hegle Svensens (Norvēģija), gan Ondržejs Moravecs (Čehija) – abi šāva precīzi. No vēlāk startējušajiem labāko trijniekā ielauzās Simons Eders (Austrija), J.Bē zaudējot tikai 0.1 sekundes. Pa divām kļūdām Martēnam Furkadam, Ūlem Einaram Bjerndālenam un Lāšam Bergeram (Norvēģija). Precīzi šāva Aleksandrs Loginovs (Krievija), ieņemot dalītu septīto vietu.

J.Bē nevainojami šāva arī otrajā šaušanā, pretendējot uz uzvaru otrajās sacensībās pēc kārtas. Precīzs bija arī Moravecs, kurš Sočos kļuva par olimpisko vicečempionu iedzīšanā un izcīnīja bronzu masu startā. Pēc otrās šaušanas Moravecs norvēģim zaudēja 13.9 sekundes. Pa reizei kļūdījās Svensens, kā arī vēl vairāki biatlonisti. Vēlāk Moraveca rezultātu pārspēja Louvels Beilijs (ASV), kurš šaušanā šodien nekļūdījās ne reizi (10/10). Ceturtais bija Loginovs, kurš atkal bija 100% precīzs.

M.Furkads otrajā šaušanā bija pilnīgi precīzs, pretendējot uz vietu labāko desmitniekā, kamēr Bjerndālens nopelnīja vēl divus soda apļus.

Uzvaru sprintā izcīnīja J.Bē, kuram šī ir ceturtā uzvara Pasaules kausa izcīņas posmos. Otro vietu izcīnīja Loginovs, kurš labāko trijniekā iepriekš individuālajās sacensībās bijis tikai vienreiz (trešā vieta iedzīšanā pērn Holmenkollenā). Trešo vietu izcīnīja Louvels Beilijs (ASV), kuram šis ir pirmais goda pjedestāls (iepriekš divreiz bijis piektais sprintā).

Vēl labāko sešiniekā Moravecs, Karls Johans Berjmans (Zviedrija) un Svensens. M.Furkads ieņēma 11. vietu, Bjerndālens - 40.

Andrejs Rastorgujevs pirmo apli iesāka visai mērenā tempā, taču ceļā uz pirmo šaušanu tempu kāpināja, esot starp ātrākajiem 12 biatlonistiem. Diemžēl trīs kļūdas šaušanā guļus pārvilka svītru cerībām uz labu rezultātu šīs dienas sacensībās. Šaušanā stāvus šoreiz Rastorgujevs nekļūdījās ne reizi. Sprintā tas deva vien 41. vietu, uzvarētājam zaudējot nepilnas divas minūtes (1:46.5), kas nozīmē ļoti sarežģītu situāciju cīņā par augstu vietu rītdienas iedzīšanā.

Edgars Piksons pirmo apli veica visai lēni, pirmajā šaušanā kļūdījās divas reizes. Pēc pirmās šaušanas Piksons izstājās no sacensībām. Rolands Pužulis katrā no šaušanā kļūdījās pa reizei, finišā ieņemot 75. vietu, kuram tas ir dalīts 3.-5. labākais biatlonista karjeras rezultāts.

Pēcpusdienā norisināsies 7.5 kilometru sprints sievietēm, sacensību sākums plkst. 15:45. Žannai Juškānei 52. starta numurs. Rīt Pasaules kausa izcīņas 8. posms noslēgsies ar sacensībām iedzīšanā.

Pasaules kausa izcīņa, 8. posms (Kontiolahti, Somija)

10 kilometru sprints vīriešiemV. Sportists Valsts Laiks (s.a)

1. J.Bē Norvēģija 24:03.5 (0)