Šodien olimpiādē startēs Paipals, Šici, Gudramovičs/Kalniņš un Silovs

Vankūveras olimpisko spēļu piektajā sacensību dienā no Latvijas sportistiem startēs Jānis Paipals, Andris un Juris Šici, Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, kā arī Haralds Silovs.

Plkst.20.40 pēc Latvijas laika sāksies distanču slēpošanas sprinta sacensības klasiskajā stilā, kurās Latviju pārstāvēs Jānis Paipals.

Latvietim šajās sacensībās ticis priekšpēdējais, 61.starta numurs, un viņš trasē dosies 15 minūtes un 15 sekundes pēc pirmā dalībnieka.

32 labākie kvalifikācijas dalībnieki iekļūs ceturtdaļfinālā, kur sacensības sāksies plkst.22.58.

Paipals iepriekš startēja 15 kilometru sacensībās brīvajā stilā, kurās ierindojās 72.vietā.

Plkst.3 naktī pēc Latvijas laika sāksies kamaniņu sporta sacensības divniekiem, kurās Latviju pārstāvēs divas ekipāžas - Šici un Gudramovičs/Kalniņš.

Savukārt izšķirošais, otrais brauciens tiks uzsākts plkst.4.30.

Kā zināms, pēc tam, kad piektdien olimpisko spēļu treniņbrauciena laikā nositās Gruzijas kamaniņu braucējs Nodars Kumaritašvili, tika pieņemts lēmums, ka sievietes un divnieku ekipāžas sacensības aizvadīs no junioru starta.

Pirms tam vīriešu sacensības tika aizvadītas no sieviešu starta.

Savukārt plkst.3.25 sāksies šorttreka sacensības vīriešiem 1000 metru distancē, kurās Latviju pārstāvēs Haralds Silovs. Latvietis trasē dosies pēdējā, astotajā priekšskrējienā.

Šodien šajās sacensībās notiks tikai priekšskrējieni, bet izšķirošās cīņas notiks sestdien, 20.februārī.

Kopā šodien plānots sadalīt septiņus medaļu komplektus. Bez distanču slēpošanas sprinta sacensībām vīriešiem un sievietēm, kā arī kamaniņu sporta divnieku sacensībām, medaļas sadalīs arī kalnu slēpošanā nobraucienā sievietēm, ātrslidošanā vīriešiem 1000 metru distancē, šorttrekā sievietēm 500 metros un snovborda sacensībās rampā vīriešiem.

Jau ziņots, ka pirmajās četrās sacensību dienās Latvijas sportisti sasnieguši septiņus rezultātus labāko divdesmitniekā. Maija Tīruma izcīnīja devīto vietu kamaniņu sportā, bet Anna Orlova šajās pašās sacensībās ieņēma 13.pozīciju. Tāpat kamaniņu sportā vīriešiem Mārtiņš Rubenis ierindojās 11.vietā, savukārt Inārs Kivlenieks ieņēma 18.vietu. Vēl Haralds Silovs izcīnīja desmito vietu 1500 metros šorttrekā un 20.vietu ātrslidošanā 5000 metru distancē, kļūstot par pirmo sportistu, kurš Olimpiādē startējis abās šajās distancēs. Savukārt desmit kilometru sprintā biatlonā vīriešiem 14.pozīcijā finišēja Ilmārs Bricis.

Sports

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Bostonas "Celtics" latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir optimistiski noskaņots par atlabšanas procesu pēc operācijas, otrdien "Celtics" mediju dienā teica sportists.