Latvijas ziemas orientieristi sestie Eiropas čempionātā

Eiropas čempionātā orientēšanās ar slēpēm, kas norisinās Sumi, Ukrainā, Latvijas vīriešu trio stafetē izcīnīja augsto 6. vietu, piekāpjoties tikai ziemas sporta lielvalstu komandām. Šis rezultāts ir pēdējo gadu lielākais panākums šajā sporta veidā.

Eiropas Čempionāta stafeti Latvijas komandai spēcīgi iesāka Raivo Kivlenieks, labākajām komandām zaudējot tikai 3 minūtes. Otrajā etapā Andris Kivlenieks uzrādīja par minūti labāku laiku, nekā Raivo pirmajā etapā un atstāja cīņu par sešinieku Edgara Bričonoka ziņā.

Trešajā etapā 5 sekundes priekšā distancē devās Čehijas komanda, 35 un 55 sekundes aiz muguras ieslēpoja pazīstamie konkurenti no Igaunijas un Lietuvas. Tomēr tobrīd škita, ka tā būs cīņa par 6.vietu, jo 5. vietā, 3:46 priekšā čehiem, distancē bija devušies šveicieši. Nebūt ne tā vienkāršākā situācija Edgaram. Tomēr, lai arī nācās piekāpties čehiem, kuri finišēja 2:48 priekšā, Edgars Bričonoks pārspēja kaimiņvalstu pārstāvjus un finišēja priekšā arī šveiciešiem, kuriem pēdējā etapa veicējs acīmredzot bija pieļāvis lielas kļūdas. Līdz ar to tika izcīnīta vieta sešiniekā, piekāpjoties tikai Somijai, Norvēģijai, Zviedrijai, Krievijai un Čehijai.

Edgars Bričonoks, kurš veica pēdējo, izšķirošo etapu, par savu veikumu stāsta šādi: “Distanci sāku starp čehiem un igauņiem. Čehs jau uz pirmo kontrolpunktu pamazām atrāvās, igaunis tika pāris reizes manīts mežā, bet mani tā arī neapdzina. Būtībā uz pirmo kontrolpunktu bija pirmā kļūda šajā „čempī”- palaidu garām vienu krustojumu un aizbraucu par tālu. Tajā brīdī nedaudz “sastresojos”! Pēc tam visu distanci veicu stabili bez kļūdām, kas bija panākuma atslēga stabilai 6.vietai.”

Patīkami iepriecināja arī juniori, kuri, līdzīgi kā pieaugušie, spēja izcīnīt sesto vietu Pasaules Junioru čempionātā stafetē. Naura Raizes un Naura Neimaņa veiksmīgi iesākto ar lieliski veiktu pēdējo etapu pabeidza Jānis Baunis, noķerot un apsteidzot Čehijas komandu, tādējādi nodrošinot savai komandai vietu uz goda pjedestāla. Finišā pārsvars pār čehu sekotāju bija tikai 4 sekundes!

Jānis Baunis par savu distanci: “Pacēlu no 8. līdz 6. vietai jau līdz skatītāju punktam. Beigās man sekoja 7.vieta, tad nu braucu visas špūres platumā, lai mani neapdzen un tā līdz finišam noturēju 6.vietu .”

Juniores (Līga Valdmane, Sigita Lapsiņa un Zane Čamane) ierindojās 8. vietā no 14 valstu komandām.