Rastorgujevam 16. vieta sprintā Sočos

Šodien Sočos (Krievija) Pasaules kausa izcīņas 8. posma sacensībās biatlonā 10 kilometru sprintā vīriešiem uzvaru izcīnīja Martēns Furkads (Francija), kurš šāva nekļūdīgi. Andrejs Rastorgujevs šaušanā kļūdījās vienreiz un izcīnīja 16. vietu. Artūrs Koļesņikovs ieņēma 97. vietu, Krišjānis Meirāns - 100.

Pirms sacensībām

Par sacensību favorītu bija uzskatāms Martēns Furkads (Francija), kurš aizvakar ar uzvaru klasikā jau priekšlaicīgi nodrošināja uzvaru Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā otro sezonu pēc kārtas. Otro vietu izcīnīja Vācijas biatlonists Andreass Birnbahers, trešā vieta šoreiz Serhijam Semenovam (Ukraina). Arī šajā posmā veselības problēmu dēļ nestartē Emils Hegle Svendsens (Norvēģija), kurš varētu izlaist arī finālposmu Hantimansijskā (Krievija).

20 km klasikā Andrejs Rastorgujevs šaušanā kļūdījās tikai vienreiz un izcīnīja augsto ceturto vietu. Klasikā Rastorgujevam izdevās apvienot gan teicamu precizitāti šaušanā, gan ātrumu distancē (trešais rezultāts). Artūram Koļesņikovam un Krišjānim Meirānam debija Olimpiskajā trasē sanāca neveiksmīga – attiecīgi 95. un 96. vieta.

Sacensības

Elite

Sacensības risinājās visai siltos laika apstākļos, apstākļus sarežģīja arī nokrišņi. Pēc pirmās šaušanas ilgāku laiku līderis bija Henriks Labē-Lunds (Norvēģija). Vēlāk startējušais Jevgeņijs Ustjugovs (Krievija) arī bija precīzs šaušanā, taču bija ātrāks distancē, kas ļāva kļūt par sacensību līderi. Vēlāk līderu trijniekā ielauzās precīzi šāvušie Eriks Lesers un Arnds Paifers (abi pārstāv Vāciju), tomēr Ustjugovu pārspēt neizdevās. Tomēr, šāvis vēl nebija Martēns Furkads (Francija) . M.Furkads bija pilnīgi precīzs un pārņēma sacensību vadību.

Arī otrajā šaušanā pilnīgi precīzs bija Labē-Lunds, kurš izvirzījās sacensību vadībā.

Neskatoties uz vienu kļūdu šaušanā no stāvus stāvokļa, par sacensību līderi kļuva Ustjugovs, kurš ieguva 1.1 sekundes pārsvaru pār Labē-Lundu. Jevgeņijs Garaņičevs (Krievija) visu sabojāja jau pirmajā šaušanā (divas kļūdas), taču otrajā tomēr bija pilnīgi precīzs, tomēr ar to bija par maz, lai pretendētu uz augstu vietu. Lesers bija precīzs arī otrajā šaušanā un kļuva par līderi. Precīzs bija arī M.Furkads, nobīdot Leseru uz otro pozīciju. Paifers kļūdījās divreiz.

M.Furkads izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Ustjugovs izcīnīja otro vietu, uzvarētājam zaudējot 42.3 sekundes. Trešo vietu izcīnīja Labē-Lunds. M.Furkads šosezon individuālajās distancēs izcīnījis astoņas uzvaras, piecas reizes bijis otrais, trīs reizes kāpis uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena – t.i., gandrīz 70% no sacensībām M.Furkads kāpis uz goda pjedestāla.

Maksims Cvetkovs (Krievija), kurš pārsteidza ar teicamu sniegumu Holmenkollenā, piedzīvoja kritienu, burtiski izlidojot no trases. 15. vietu ieņēma Jakovs Faks (Slovēnija), kurš bija vienīgais starp labākajiem 15, kurš šaušanā kļūdījās divreiz.

Latvijas biatlonisti

Andrejs Rastorgujevs pirmajā šaušanā kļūdījās vienu reizi un tobrīd ieņēma vietu ārpus labākajiem 30. Otrajā bija pilnīgi precīzs, pretendējot uz vietu labāko divdesmitniekā. Andrejs bija pietiekami ātrs pēdējā aplī, kas ļāva izcīnīt 16. vietu. Arī slēpojumā Rastorgujevam 16. laiks, M.Furkadam zaudēts mazliet vairāk par minūti.

Artūrs Koļesņikovs pa divām reizēm kļūdījās katrā no šaušanām, kas finišā deva 97. vietu.

Krišjānis Meirāns vienreiz bija neprecīzs šaušana guļus, taču trīs soda apļus bija spiests mērot pēc šaušanas no stāvus stāvokļa. Finišā – 100. vieta.

100. K.Meirāns Latvija +7:35.5 (4)

Pavisam startēja 102 sportisti, finišēja 101.