PČ hokejā: Latvija uzvar Norvēģiju! Video: Balcera uzvaras vārti!

© scanpix.ee

Dānijā notiekošajā pasaules čempionātā šodien pirmo spēli aizvadīja Latvijas izlase, kas tikās ar Norvēģijas hokejistiem un izcīnīja uzvaru papildlaikā ar rezultātu 3:2.

Dienu pirms spēles ar norvēģiem izlases treneri čempionātam piesaka arī uzbrucēju Ņikitu Jevpalovu. Līdz ar to Latvijas izlasē šobrīd ir pieteikti 23 spēlētāji un divas vietas vēl ir brīvas.

Pasaules čempionātos ar Norvēģiju esam spēlējuši 9 reizes un sešās izcīnītas uzvaras. Vārtu bilance - 34:20.

No šā gada čempionāta pretiniecēm Norvēģija ir vienīgā izlase pret kuru Latvijai ir pozitīva savstarpējo spēļu bilance (pret Koreju nav spēlēts).

Tieši pret Norvēģijas izlasi izcīnīta pirmā uzvara elites čempionātos un tas notika 1997. gada 3. maijā Turku, kad uzvarējām ar 6:3.

Lai arī pret norvēģiem ir pozitīva spēļu bilance, pēdējos divos mačos esam zaudējuši - 2012. gadā Stokholmā 0:2 un 2016. gada 17. maijā Maskavā 1:3. Ja vēl pieskaitām šā gada divus zaudējumus pārbaudes spēlēs...

Pasaules čempionātos Latvijas izlase astoņus vārtus guvusi brīdī, kad pretinieki nomainījuši vārtsargu pret laukuma spēlētāju un trīs šādi vārti bijuši tieši pret Norvēģiju.

Norvēģijas spēcīgākajā līgā spēlējuši 14 latviešu hokejisti un viens no viņiem spēlēs arī šogad pasaules čempionātā un tas ir Rūdolfs Balcers. Stavangeras “Oilers” sastāvā viņš aizvadījis 81 regulārās sezonas spēli (23+23) un 17 “play off” mačus (6+4) un divus gadus pēc kārtas kļuvis par Norvēģijas čempionu (2014./15. un 2015./16.).

Arī Norvēģijas izlase nav pieteikusi visus spēlētājus. Pašlaik norvēģiem pieteikumā ir 23 spēlētāji - trīs vārtsargi, septiņi aizsargi un 13 uzbrucēji. Kā pēdējais vakar tika pieteikts 21 gadu vecais uzbrucējs Ludvigs Hofs no Ziemeļdakotas Universitātes, kuras rindās viņš 25 spēlēs tika pie deviņiem punktiem.

Spēles galvenie tiesneši: Romāns Gofmans un Jozefs Kubušs

Vēl pirms pāris dienām pēc bukmeikeru domām mača favorīte bija Norvēģija, taču šobrīd favorīte ir jau Latvija.

Esošajā sastāvā lielākā PČ pieredze ir Galviņam (72 spēles), Rēdliham (65) un Sotniekam (61).

Spēle sākusies. Pirmo divu minūšu laikā abas komandas iztiek bez bīstamu momentu radīšanas.

Pirmais puslīdz bīstamais metiens norvēģiem, taču Merzļikins ar kājsargu atvaira metienu.

Sestās minūtes izskaņā arī Latvija izveido pirmo nopietno uzbrukumu. Indrašim kreisajā malā ir laba metiena pozīcija, taču nez kāpēc viņš izdomā dot piespēli un viss beidzas ar neko.

8:14. Diemžēl, bet tūlīt pat norvēģiem pretuzbrukums un Bastiansens atrod spraugu starp Merzļikina plecu, ķiveri un vārtu pārlikni un 0:1.

Guvuši vārtus, norvēģi vēl pāris minūtes turpina apsēst Merzļikina vārtus. Bez bīstamiem momentiem, taču visu laiku dzīvojas pa Latvijas aizsardzības zonu.

12:12. Četri metieni norvēģiem un divi vārti. Bonsaksens neviena nepieskatīts met no zilās līnijas, taču Merzļikina redzamība ir traucēta. Metiens pagalam precīgs un 0:2. Vainot Merzļikinu? Šī ir tā reize, kad īsti nav ko pārmest, taču arī neizglāba komandu.

Beigusies 1. trešdaļa. Rezultāts varbūt arī neatbilst spēles gaitai, taču norvēģi tika pie iespējām gūt savus vārtus, kamēr Latvijas izlasei ar piespiešanos var atrast vienu pusmomentu. Metienu skaits ir līdzīgs (6:6), taču Haugenam pat īsti nebija jāiespringst uz tiem. Labā ziņa Latvijas izlasei - vēl ir divas trešdaļas.

Iepriekšējos gados pēc pirmās trešdaļas divos gadījumos bijis vēl skumjāks rezultāts. 2004. gadā Prāgā pret Čehiju un 2015. gadā, atkal Prāgā, pret Kanādu bija 0:3.

Otrā trešdaļa.

23:53. Pirmās trīs minūtes garlaicīgas. Varbūt kaut kas mainīsies pēc skaitliskā vairākuma, kuru nopelnīja Indrašis?

Pirmā vairākuma minūte pa tukšo. Otrajā izdevās iekārtoties zonā, bija vismaz četri metieni (divreiz Cibuļskim, pa reizei Bukartam ujn Indrašim), taču pietrūka paša galvenā.

26:20. Laukuma centrā ripu savalda Sotnieks, kurš kreisajā malā pamana ieskrējušos Balceru un divkārtējais Norvēģijas čempions savu iespēju izmanto ar glanci, ar metienu virs kājsarga - 1:2. Pirmā spēle čempionātā un pirmais gols!

Vārtu guvumā rezultatīvas piespēles Sotniekam un Galviņam.

31:31. Tagad kārta norvēģu vairākumam. Par bloķēšanu divas minūtes Džeriņam. Un tas uzbrukuma laikā, kad Ķēniņš jau bija sagatavojies labam metienam.

Mazākums izturēts. Negribas slavēt pretinieku, taču viņu vairākums bija krietni draudīgāks par mūsējo. Ar divām ļoti labām iespējām gūt vārtus. Šoreiz Merzļikins bija glābējs.

Tūlīt pēc mazākuma Balinskim vēlreiz izdodas nokļūt līdzīgā situācijā kā vārtu guvumā, taču šoreiz vārtsargs savu darbu paveica godam.

35:14. Vēl viens mazākums. Ķēniņš ir tik aktīvs pretinieku zonā, ka krītot parauj līdzi arī norvēģi.

Kādas 15-20 sekundes ripa nebija Latvijas zonā. Tiesa, šoreiz ne tik bīstami, taču spēka patēriņš bija ļoti liels.

37:24. Pēc Džeriņa noraidījuma vēl divas soda minūtes uzreiz nopelna Cibuļskis.

Šoreiz vairākums pagalam šķidrs un arī trešdaļa ir beigusies. Metieni pēc divām trešdaļām - 12:13.

Trešā trešdaļa.

Jau pirmajā minūtē norvēģu zonā ir karsti un pavisam maz pietrūka, lai Ābola uzmetiens ielidotu vārtos. Haugens kaut kā pamanīja ripas lidojumu un ar plecu to aizskāra.

Turpmākās sešas minūtes aizrit pēc principa - vieni grib (Latvija), bet nezina, kā, bet otri - īsti neraujas uz pretinieku zonu un neļauj Latvijai izvērsties savējā.

11. minūtē savu lielo iespēju garām palaiž Pavlovs. Ja tu atrodies pretī vārtiem, ja neviens tev netraucē izdarīt metienu, tad ir jāmet, bet ko dara Pavlovs? Piespēlē partnerim, kurš to negaida... Starp citu, Pavlova statistika pasaules čempionātos ir 20 spēlēs 0 punktu.

51:04. Ko neizdarīja Pavlovs, to paveica Ābols. Pareizāk sakot, viņam tikai vajadzēja pabeigt savu kolēģu iesākto ātro pretuzbrukumu no savas zonas. Uzbrukumā bija iesaistīti četri spēlētāji un tas tika pabeigts ar Ābola atrašanu pie vārtu tālā stūra - 2:2.

Līdzīgi kā Balceram, arī Ābolam pirmais gols čempionātos (15. spēlē).

Rezultatīvas piespēles Rēdliham un Karsumam.

Merzļikins nedaudz paspēlējās ar uguni - aiz vārtiem izdomāja pieturēt ripu. Tik ilgi, kamēr norvēģi to atņēma un pietrūka vien pāris centimetru, lai būtu gols. Merzļikinu un Latvijas izlasi izglāba vārtu stabs.

Pamatlaiks beidzies.

Papildlaiks.

BALCERS! 3:2!

60:24! Balcers! Vārti, kurus noteikti rādīs un atkārtos vēl 100 un 1 reizi. Latvijā noteikti, bet nav šaubu, ka arī pasaules čempionāta apskatos šie vārti būs vieni no visskaistākajiem. Un, pelnīti, ka Balcers tika atzīts par labāko Latvijas izlasē!

Latvijas izlasei bijušas tikai četras spēles kurās uzvarētājs noskaidrots papildlaikā un trijās no tām uzvarēts. 2015. gadā pārspēta Šveice un Austrija (abos gadījumos uzvaras vārti Daugavaiņam) un tagad arī Norvēģija.

Vieni no skaistākajiem vārtiem Latvijas izlases vēsturē!