Kurucam pirmajā pārbaudē velna ducis

© scanpix.ee

Šovasar draftētais latviešu basketbolists Rodions Kurucs šonakt piedalījās savā pirmajā NBA pārbaudes spēlē, kurā Bruklinas „Nets” ar 102:107 piekāpās Ņujorkas „Knicks”. Kurucs izcēlās ar universālu sniegumu, sametot 13 punktus un pārtverot četras bumbas.

Rodions Kurucs šodien laukumā pavadīja 12 minūtes, kuru laikā guva 13 punktus (1p. 5/6, 2p. 4/5, 3p. 0/1) un savāca četras atlēkušās bumbas. Jaunā basketbolista rēķinā arī divas rezultatīvas piespēles un četras pārtvertas bumbas, kā arī viena kļūda. Viņa +/- rādītājs šajā spēlē bija plus pieci, un Kurucs pabeidza spēli kā otrs rezultatīvākais savā komandā.

Ņujorkas komandu savstarpējo maču klātienē vēroja arī Kristaps Porziņģis, kurš „Knicks” sastāvā nevar spēlēt smagas traumas dēļ. „Knicks” šī bija otrā pārbaudes spēle šoruden, kamēr Kurucs „Ņets” rindās piedzīvoja debiju, jo jūlijā tā arī neizgāja laukumā NBA Vasaras līgā.

„Nets” šodien traumu dēļ nespēlēja vairāki basketbolisti, bet Kurucs laukumā devās pēdējā ceturtdaļā, kuru nospēlēja pilnībā. Kurucam dodoties laukumā, „Knicks” bija vadībā ar 81:71, un latviešu basketbolists jau pirmajā uzbrukumā tika pie rezultatīvas piespēles, bet pēc tam pārtvēra bumbu. Savus pirmos punktus „Nets” komandas sastāā Kurucs guva pāris minūtes vēlāk, bet kopumā pēdējā ceturtdaļā izcēlās ar vairākām izprovocētām piezīmēm, kas noveda arī pie gūta groza ar noteikumu pārkāpumu pretiniekam.

Astoņus punktus Kurucs guva spēles pēdējās trīs minūtēs, palīdzot Bruklinai rezultāta starpību samazināt līdz minimumam (98:99), taču beigās tomēr uzvarēja „Knicks” ar 107:102.

„Nets” sastāvā vairāk punktus nekā Kurucs sameta tikai Keriss Levērs, kuram 15 punkti 21 minūtē. 13 punkti un sešas piespēles Spenseram Dinvidijam, kamēr D`Andželo Rasels pievienoja 11 punktus. „Knicks” sastāvā Eness Kanters ar 22 punktiem un 20 atlēkušajām bumbām sodīja „Nets” par īsā sastāva izmantošanu, kas vienubrīd palīdzēja „Knicks” pārsvaram sasniegt 20 punktus. Rezultatīvākais ar 25 punktiem gan bija Alonso Trīrs, 22 gadus vecais nedraftētais aizsargs, kurš veiksmīgi bija nospēlējis arī pirmajā „Knicks” pārbaudē, iemetot 13 punktus. Trīrs "Knicks" sastāvā ir ar divvirzienu līgumu.

„Nets” nākamā pārbaudes spēle paredzēta pēc piecām dienām pret Detroitas „Pistons”.