Girgensons pieticīgs, "Sabres" sezonu sāk ar zaudējumu

© scanpix.ee

NHL regulārās sezonas pirmo spēli aizvadīja Bufalo „Sabres”, kas ar 0:4 piekāpās Bostonas „Bruins”. Zemgus Girgensona pārstāvētā komanda aizvadīja neveiksmīgu spēli ar maz pozitīviem pavērsieniem, kamēr Bostona ar četrām Breda Maršāna rezultatīvām piespēlēm droši atguvās no vakardienas neveiksmes Vašingtonā.

Zemgus Girgensons savu sesto NHL sezonu uzsāka „Sabres” ceturtajā maiņā kopā ar Evanu Rodrigesu un Džeisonu Pominvilu. Viņš nospēlēja 13:02 minūtes, kurās palika ar neitrālu lietderības koeficientu. Girgensons bija „Sabres” pirmajā mazākuma maiņā. Girgensons šī mača statistikā iekļāvās ar trim spēka paņēmieniem un vienu uzvarētu iemetienu no četriem.

„Sabres” šodienas pretiniece „Bruins” savu sezonas pirmo spēli aizvadīja jau vakar, sacenšoties ar čempioni Vašingtonas „Capitals” un zaudējot ar 0:7. Vārtos Bostonai šodien stājās Jaroslavs Halāks, kurš vakar devās uz maiņu, neveiksmīgu spēli aizvadījušā Tūka Raska vietā, un Halāks atvairīja visus 32 Bufalo metienus.

Šodienas mačs Bostonai izdevās daudz veiksmīgāks. Jau septītajā minūtē „Bruins” izvirzījās vadībā, kad Breds Maršāns veiksmīgi iegāja zonā un piesaistīja „Sabres” aizsardzības uzmanību labajā malā. Sekoja atspēle uz kreiso zonas pusi, kur pilnīgi viens bija pieredzējušais aizsargs Zdeno Hāra, viņam bija laiks pieslidot tuvāk vārtiem un izcelties ar precīzu metienu. Pirmā perioda izskaņā Bostona savu pārsvaru dubultoja, kad ātrajā uzbrukumā izdevās realizēt vairākumu - pēc Maršāna piespēles ripu tukšā vārtu stūrī varēja ieraidīt Raiens Donato, noslēdzot efektīgu kombināciju.

Otrā perioda sākumā pie savas iespējas vairākumā tika „Sabres”, taču vārtus gūt neizdevās, un arī skaitliski vienādos sastāvos Bufalo vārtu gūšanas iespējas bija ļoti retas, un nereti vislabākos uzbrukumus veica tieši Girgensona maiņa. Spēles gaitā loģisks bija „Bruins” pārsvara pieaugums, par ko 37. minūtē parūpējās Davids Pastrņāks. Līdzīgi kā iepriekšējie divi vārtu guvumi, arī šis bija brīvs metiens no tuvas distances, kurā ar rezultatīvu piespēli atzīmējās Maršāns. „Sabres” sniegums tika novērtēts ar vietējo līdzjutēju svilpieniem jau pēc otrā perioda sirēnas, jau sezonas pirmajā mājas spēlē...

Trešajā periodā „Sabres” uzbruka daudz vairāk, tiesa, bez īpaši daudz reāliem vārtu gūšanas momentiem. „Sabres” nomainīja vārtsargu pret papildu uzbrucēju jau vairākas minūtes pirms beigām, taču arī šis risks nepalīdzēja gūt goda vārtus, un Bufalo nācās samierināties ar zaudējumu 0:4. „Sabres” pēdējā minūtē tika pie vairākuma, taču, spēlējot sešatā pret četriem, pazaudēja ripu vidējā zonā, un Patrīss Beržerons iemeta to tukšos vārtos. Pie savas ceturtās piespēles šodienas mačā šajā epizodē tika Maršāns

„Sabres” sastāvā debitēja drafta pirmais numurs Rasmuss Dalīns, kurš spēli sāka otrajā aizsargu pārī, bet izpelnījās otru lielāko spēles laiku komandā (22:37) un pabeidza maču ar negatīvu lietderības koeficientu mīnus viens. Šajā ziņā neveiksmīgāka spēle bija „Sabres” pirmajai maiņai - Aikels, Reinhārts, Skiners un Ristolainens tika lietderības koeficienta mīnus divi.

Aizvadītās sezonas NHL pastarīte „Sabres” situāciju centīsies uzlabot nākamajā spēlē, kas pēc divām dienām būs pret „Rangers”, vēlreiz savā laukumā.