"Dinamo" bezcerība turpinās: trešais zaudējums pēc kārtas

© f64

Neveiksmīgi aizvadītu pirmo divu periodu dēļ, kuru laikā tika zaudēts ar 0:4, zaudējumu piedzīvojusi Rīgas ''Dinamo'' komanda, kas viesos ar 2:5 atzina Boba Hārtlija vadītās Omskas ''Avangard'' pārākumu. Vārtus rīdzinieku labā guva nomināli otrās maiņas hokejisti Matiass Mitinens un Līnuss Videls.

Viesu komandas vārtu drošība šovakar tika uzticēta Kristeram Gudļevskim, bet pirmoreiz spēles pieteikumā tika iekļauts otrais vārtsargs Maksims Tretjaks. Diemžēl arī spēli pret ''Avangard'' rīdzinieki uzsāka pagalam nelāgi, zaudējot vārtus jau otrajā nomaiņā. Pretinieku aizsargs meta no zilās līnijas, Gudļevskis ripu atsita vārtu priekšā, kur neviens no aizsargiem nepatraucēja ''Avangard'' uzbrucējam Sergejam Širokovam, kurš guva astotos vārtus sezonā (0:1). Jau nākamajā epizodē Omskas komandai bija iespēja dubultot pārsvaru, tomēr Mihejevs tukšu vārtu priekšā kārtīgi netrāpīja pa ripu.

Spēle ritēja visai augstā tempā, tomēr noteikumus laukumā diktēja Boba Hārtlija vadītā ''Avangard'' komanda, bieži piespiežot pretiniekus kļūdīties. ''Dinamo'' gan bija iespēja vairākumā panākt izlīdzinājumu, taču arī piecatā pret četriem spēle nevedās. Perioda vidū rezultāts kļuva jau 0:2, kad rīdzinieki pieļāva pozicionālu kļūdu - divatā pret vienu aizsargu uzbrukumā devās mājinieki, Perežogina mestā ripa atkal tika atsista vārtu priekšā, kur pie tās atkal pirmais bija pretinieku hokejists Kirils Semjonovs, raidot ripu vārtos. Perioda izskaņā pirmās puslīdz bīstamās epizodes radās arī pie Alekseja Murigina vārtiem, taču Videla un Klārka metieni tika atvairīti.

Otro periodu ''Dinamo'' hokejisti sāka ar aktīvāku presingu un tika arī pie labiem uzbrukumiem, sagriežot vairākus karuseļus pie Murigina vārtiem. Diemžēl viena neveiksmīga epizode aizsardzībā atkal izjauca ofensīvu, zaudējot trešos vārtus. Precīzs izrādījās Koudija Frensona metiens no zilās līnijas, ripai pa ceļam mainot lidojuma virzienu un iesprūkot starp Gudļevska kājsargiem (0:3). Viesu aizsardzībā tika iecirsts vēl lielāks robs pēc tam, kad sadursmē ar pretinieku cieta Dzaneti - aizsargs sāpēs saķēra ceļgalu, ar grūtībām atstāja laukumu, kā arī jau devās uz ģērbtuvēm.

''Avangard'' hokejisti turpināja dominēt laukumā, aizsardzībā novirzot spēli pa laukuma stūriem un aizvārtē, bet uzbrukumā regulāri atrodot brīvos spēlētājus un izmantojot viesu pozicionālās kļūdas. 33. minūtē pēc nelaikā veiktas ''Dinamo'' nomaiņas vienatnē pret Gudļevski izslidoja Iļja Mihejevs, kurš precīzi meta virs Gudļevska pleca (0:4). Trešdaļas galotnē turpinājās Omskas spiediens, bet vārtsargs glāba komandu pēc Zernova un Perežogina metieniem.

Arī trešo periodu viesi uzsāka ar lielu jaudu, un beidzot tas nesa vēlamo rezultātu. Teicamu saspēli nodemonstrēja nomināli otrā virknējuma hokejisti, tukšā vārtu stūrī ripu raidot Matiasam Mitinenam (1:4). Brīdi vēlāk mājinieki tika pie ceturtā vairākuma spēlē, tomēr ripa tika zaudēta, un cenšoties nepieļaut pretinieka izgājienu vienatnē pret Gudļevski, noteikumus pārkāpt nācās Sotniekam. Lai arī iespēja spēlēt vairākumā tika zaudēta, rīdziniekiem tik un tā izdevās gūt vārtus, atkal to paveicot Mitinena maiņai - Murigins perioda devītajā minūtē netika galā ar spēcīgu Videla metienu (2:4).

Mājiniekiem gan izdevās apslāpēt ieskrējušos viesu jaudu, sešas minūtes vēlāk atjaunojot trīs vārtu pārsvaru, kad no zilās līnijas precīzi meta Ville Poka, vārtu priekšā izveidojoties lielai burzmai un Gudļevskim ripu pēc rikošeta nepamanot (2:5). Piektais ''Avangard'' vārtu guvums izdzēsa jebkādas intrigas par spēles iznākumu, Rīgas ''Dinamo'' hokejistiem piedzīvojot zaudējumu ar 2:5, kas ir trešā neveiksme pēc kārtas. Svētdien būs lieliska iespēja atgriezties uz uzvaru takas, tiekoties ar KHL pastarīti Novosibirskas ''Sibir''.

Omskas ''Avangard'' - Rīgas ''Dinamo'' 5:2 (2:0;2:0;1:2)

Vārti: 00:28 Širokovs (Čudinovs, Mihejevs) 1:0, 12:28 Semjonovs (Poka, Perežogins) 2:0, 22:22 Frensons (Gaļimovs) 3:0, 32:19 Mihejevs (Murigins, Čudinovs) 4:0, 43:34 Mitinens (Dārziņš, Videls) 4:1, 48:45 Videls (Dārziņš, Majone) 4:2, 54:52 Poka (Fisenko, Medvedevs) 5:2.
Soda minūtes: 8:2
Vārtsargi: Aleksejs Murigins - Kristers Gudļevskis