Bertānam divi, "Spurs" zaudējums

© scanpix.ee

Dāvis Bertāns svētdien palīdzēja Sanantonio "Spurs" komandai veikt izrāvienu NBA pirmssezonas pārvaudes spēlē, tomēr tāpat viņa pārstāvētā vienība savā laukumā ar 93:108 (25:31, 16:15, 31:28, 21:34) piekāpās Hjūstonas "Rockets". Īpaši sāpīgs šis zaudējums vienībai bija, jo kājas traumu guva pamata saspēles vadītājs Dežonte Marejs.

Pēc pirmās ceturtdaļas pavadīšanas uz soliņa latvietis iesāka otro spēles nogriezni, bet to aizvadīja neveiksmīgi, vispirms aizmetot garām metienu, bet pēc tam nopelnot piezīmes pret Karmelo Entoniju un Džeimsu Hārdenu, kas jau ceturtās minūtes beigās lika viņu nomainīt. "Spurs" ilgstoši atradās iedzinējos, turklāt trešās ceturtdaļas vidū tās deficīts bija jau 15 punkti - 52:67.

Tas lika nepilnas trīs minūtes pirms ceturtdaļas beigām pie -12 (60:72) vēlreiz sūtīt laukumā latvieti un šoreiz viņa izgājiens jau bija daudz sekmīgāks. Bertāns gan pats guva divus punktus, gan arī aizvadīja vairākas citas epizodes un pēc trešās ceturtdaļas viņa komanda zaudēja vairs tikai ar 72:74. Bertāns palika laukumā un ceturtās ceturtdaļas sākumā "Spurs" pirmoreiz mačā izvirzījās vadībā. Tiesa, pēc tam gan viņš pats netrāpīja vairākus tālmetienus, gan pret Bertānu vairākus grozus iemeta ceturto ceturtdaļu lieliski aizvadījušais Entonijs un pie rezultāta 85:92 latvietis vēlreiz tika nomainīts. Turpinājumā "Spurs" izglābties vairs nespēja.

Dāvis Bertāns laukumā pavadīja 14 minūtes un guva divus punktus (2p. 1/2, 3p. 0/2), izcīnīja divas atlēkušās bumbas, trīs reizes pārkāpa noteikumus un nopelnīja negatīvu +/- rādītāju -2.

"Spurs" no pirmā zaudējuma pirmssezonā neglāba 22 punktus iemetušais jaunieguvums Demārs Derouzans, turklāt maču kājas traumas dēļ nepabeidza Marejs. Pagaidām nav zināma spēlētāja traumas nopietnība un paredzams, ka lielāka skaidrība būs pirmdien.

Savukārt "Rockets" sastāvā rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Pīdžejs Takers, kamēr ar 18 punktiem izcēlās Hārdens. Vismaz desmit punktus Hjūstonas rindās guva septiņi basketbolisti.