Ostapenko zaudē arī ranga ceturtā simta tenisistei

© scanpix.ee

Latvijas otrā rakete Aļona Ostapenko (WTA 18.) Honkongas "International" sērijas turnīrā reti spēja nospēlēt labā līmenī un ar 7:5, 3:6, 2:6 zaudēja bijušajai Top 100 tenisistei Kristīnai Kučovai (WTA 317.) no Slovākijas.

Ostapenko pirmajā geimā ar piecām kļūdām noorganizēja Kučovai breiku. Aļona uzreiz atspēlējās un ar kvalitatīvu spēles posmu tuvojās četru geimu sērijai, taču piektajā geimā no 3:1, 30:0 pozīcijas pamanījās vēlreiz tikt nobreikota. Viņa trešā punkta izspēlē nespēja atvairīt pārsvarā aizsardzībā spēlējušās slovākietes retu uzbrukumu. Ostapenko pēc tam trīs kļūdas pēc kārtas, geimu pabeidzot ar dubultkļūdu.

Vēl trīs kļūdas Ostapenko bija devītajā geimā, kad viņa servējot nokļuva iedzinējos ar 0:40 un pirmās breikbumbas izspēlē nenoreaģēja uz Kučovas uzbrukumu pirmajai servei. Kučova pie rezultāta 5:4 varēja servēt par uzvaru setā. Ostapenko neļāva viņai uzvarēt 10. geimā, kurā izcēlās ar iespaidīgu "sauso" breiku, visus četrus punktus iegūstot ar "forehand" uzbrukumiem. Viņai trīs "winners" ar trāpījumiem uz līnijām un geima finišā vēl viens spēcīgs sitiens no labās puses, nokārtojot pretiniecei sitienu autā.

Ostapenko 1. setā 16 no 19 punktiem savas serves geimos zaudēja ar nepiespiestajām kļūdām! Viena viņai bija 11. geimā, kad tā tika zaudēta vienīgā neuzvarētā izspēle. Ostapenko pie 6:5 izcēlās ar otro "sauso" breiku pēc kārtas, setu pabeidzot bez taibreika palīdzības. Aļona 12. geimu sāka ar diviem neatvairāmiem diagonālajiem sitieniem, Kučovai pēc tam dubultkļūda. Ostapenko izmantoja jau pirmo setbumbu, ar "forehand" sitienu pa līniju bumbiņu atsitot pēc pretinieces pirmās serves. Ostapenko setā uzvarēja 12 no pēdējām 13 izspēlēm.

Ostapenko 2. setu sāka ar uzvaru savas serves geimā, pēc tam iegūstot breikbumbu pirmajā geimā uzņemšanā. Aļona bumbiņu pēc Kučovas pirmās serves atsita tīklā. Turpinājumā bija vairākos Ostapenko mačos redzēta aina - pēc nespējas setā iegūt agru breiku notiek izslēgšanās, ilgi spēlējot nesekmīgi. Ostapenko bija zaudējusi piecos geimos pēc kārtas, kad pie rezultāta 1:5 pārtrauca pirms diviem gadiem rangā līdz 71. vietai tikušās Kučovas sēriju.

Precīza spēle ar "backhand" palīdzēja Ostapenko atgūt vienu no diviem breikiem, bet līdz otrā breika atspēlēšanas mēģinājumam viņa netika, pie 3:5 zaudējot savas serves geimā. Aļonai pēc trim autiem 15:40 deficīts. Ar eisu atspēlēta pirmā setbumba. Ostapenko otrā setbumba bija jāspēlē ar otro servi, kas bieži nozīmē problēmas. Un tā tas bija arī šoreiz, kad Ostapenko pēc Kučovas uzbrukuma iesita tīklā no kreisās puses - 3:6.

Ostapenko zaudēja 3. setā pirmajos divos geimos, katrā iegūstot tikai vienu punktu, bet visās četrās izspēlēs zaudējot vienādi - trīs kļūdas un ignorēts Kučovas "backhand" sitiens pa līniju. Ne Ostapenko, nedz arī viņai šodien spēles laikā padomus devusī māte Jeļena neredzēja acīmredzot - uzkrītoši biežā spēlēšana uz Kučovas "backhand" pusi regulāri deva punktus pretiniecei.

Nokļuvusi iedzinējos ar 0:2, Ostapenko uzreiz atspēlēja breiku, bet pēc tam palika tukšā savas serves geimā. Viņai tūlīt uzņemšanā atkal iespēja atspēlēties, taču no 0:30 trīs kļūdas pēc kārtas sabojāja situāciju. Kučova geimu pabeidza ar "forehand" uzbrukumu un ar 4:1 pārsvaru tuvojās uzvarai. Ostapenko saņēmās un uzvarēja sestajā geimā, bet tūlīt uzņemšanā atkal disciplīnas trūkums uzbrukumā, turpinot krāt nepiespiestās kļūdas (šodien šī statistika nav pieejama). Servējot pie 2:5, Ostapenko būtībā padevās, atzīstot sakāvi un netraucējot Kučovai finišēt ar breiku.