Kurucs palīdz izcīnīt uzvaru

© scanpix.ee

NBA Bruklinas „Nets” papildlaikā ar 110:108 pieveica Detroitas „Pistons”, un latviešu basketbolists Rodions Kurucs, spēlējot tikai pēdējās ceturtdaļas sākumā, paspēja atzīmēties ar aktīvu sniegumu.

Rodions Kurucs laukumā pavadīja sešas minūtes un 36 sekundes, kuru laikā guva četrus punktus (1p. 2/2, 2p, 1/2) un savāca piecas atlēkušās bumbas, divas no tām uzbrukumā. Šovasar draftētais latviešu spēlētājs arī pieļāva vienu kļūdu un tika pie +/- rādītāja plus divi.

Kurucam šoreiz bija otrs mazākais spēles laiks komandā, turklāt sākumsastāva aizsargs Alens Krabe nevarēja maču turpināt potītes traumas dēļ. Bruklinai arī šajā spēlē sastāvā nebija vairāku potenciāli svarīgu rotācijas spēlētāju - Keneta Farīda, Šabaza Napjēra un Rondaja Holisa Džefersona -, toties savu pirmo pārbaudes maču aizvadīja šovasar draftētais bosnietis Džanans Musa, kurš 11 minūtēs tika pie diviem punktiem un divām atlēkušajām bumbām.

„Nets” sastāvā ar 25 punktiem rezultatīvākais bija D`Andželo Rasels, bet Keriss Levērs sameta 17 punktus, savāca deviņas bumbas zem groziem un izdalīja astoņas rezultatīvas piespēles. 17 punkti arī Džaredam Alenam, kurš izcēlās ar četriem bloķētiem metieniem.

Detroitas „Pistons” pārbaudes spēli aizvadīja ar salīdzinoši nelielu spēlētāju rotāciju un laukumā pārsvarā bija tie, kurus varēs sagaidīt sastāvā arī NBA sezonas gaitā, ieskaitot līgas zvaigznes Bleiku Grifinu un Andrē Dramondu. Grifins 21 minūtē tika pie 17+9, kamēr Dramonds 30 minūtēs trāpīja sešus no 14 metieniem no spēles un atzīmējās ar „double-double” 14+10. Rezultatīvākais „Pistons” komandā ar 24 punktiem bija bijušais Ņujorkas „Knicks” aizsargs Lengstons Gelovejs.

„Nets” lieliski uzsāka maču, jau pirmajā ceturtdaļā izvirzoties vadībā ar 14 punktu pārsvaru. Bruklinas komanda vadībā atradās praktiski visu turpmāko mača gaitu, taču ceturtās ceturtdaļas sākumā, kad laukumā devās Kurucs, „Pistons” rezultātu bija praktiski izlīdzinājusi. Pamatlaikā Bruklinai gan neizdevās uzvarēt, neskatoties uz Rasela pieciem punktiem pēdējā minūtē, jo septiņas sekundes pirms beigām Redžijs Buloks panāca 102:102. Papildlaikā „Pistons” beidzot uz brīdi izvirzījās vadībā, bet „Nets” atbildēja ar izrāvienu 8:0. Abas komandas papildlaika pēdējās divās minūtēs tā arī neguva nevienu punktu, un „Nets” guva uzvaru 110:108.

Bruklinai atlikušas vēl divas pārbaudes spēles - parīt naktī pret „Raptors” un 13. oktobra naktī pret Ņujorkas „Knicks”.