Girgensonam pirmais punkts, "Sabres" otrais panākums

© scanpix.ee

NHL Bufalo „Sabres” izcīnīja otro uzvaru sezonas pirmajās trīs spēlēs, ar 4:2 apspēlējot Lasvegasas „Golden Knights”. Zemgus Girgensons guva savu sezonas pirmo punktu, palīdzot ar rezultatīvu piespēli komandas ceturto vārtu guvumā.

Zemgus Girgensons spēlēja nomināli ceturtajā maiņā kopā ar Džeisonu Pominvilu un Evanu Rodrigesu. Latviešu uzbrucējs laukumā pavadīja 14:53 minūtes, divarpus minūtes spēlējot mazākumā. Girgensons savā rēķinā ierakstīja rezultatīvu piespēli, kas viņam ir pirmais punkts šosezon un 102. punkts NHL karjerā. Zemgum arī viens metiens pa vārtiem, divi spēka paņēmieni, viens bloķēts metiens un lietderības koeficients plus viens.

Gan pagājušās sezonas pēdējās vietas ieguvēja „Sabres”, gan Stenlija kausa fināliste „Golden Knights” šo sezonu bija iesākusi ar bilanci 1-1, uzvaru izcīnot savā iepriekšējā mačā. Šodienas vakara agro spēli veiksmīgāk iesāka Bufalo hokejisti, kuri jau pirmajā minūtē varēja spēlēt vairākumā. Taču izmantots tikai otrais vairākums, kad 15. minūtē precīzu metienu uzreiz pēc piespēles trāpīja Džeiks Aikels.

Otrajā periodā „Golden Knights” uzbruka daudz vairāk un biežāk, taču Bufalo izdevās spēles gaitu pagriezt sev ļoti izdevīgā virzienā perioda pirmajā pusē, kad piecu minūšu intervālā „Sabres” guva trīs vārtus. Vispirms Aikels tika pie saviem otrajiem vārtiem spēlē, uz ko Vegasai atbildēja Eriks Haula, taču pavisam drīz ripa atgriezās „Golden Knights” vārtos (sezonas pirmais vārtu guvums ieskaitīts Marko Skandellam), bet pusotru minūti vēlāk izcēlās Girgensona maiņa.

Girgensons pacīnījās pretinieku zonā aiz vārtiem un piespēlēja ripu uz aizvārtes otru pusi, no kurienes Evans Rodrigess to ātri pāradresēja uz vārtu priekšu. Tur pavisam viens bija palicis Džeisons Pominvils, kurš pārliecinoši panāca 4:1.

Pēc šī vārtu lietus „Sabres” krietni vairāk aizstāvējās, taču Lasvegasai pārspēt Bufalo vārtsargu Hatonu izdevās tikai vienreiz - 51. minūtē precīzi meta Žonatans Maršeso. Uzreiz pēc tam Semam Reinhārtam bija lieliska iespēja atjaunot trīs vārtu pārsvaru Bufalo, bet viņam neizdevās pārspēt pretinieku vārtsargu Marku Andrē Flerī.

Girgensons arī trešajā periodā daudz spēlēja mazākumā, palīdzot komandai neielaist, un viņš piedalījās pretuzbrukumā, kurā viņam gan neizdevās metiens no nūjas neērtās puses. Girgensons palīdzēja komandai aizstāvēties pēdējās sekundēs, kad pretinieku vārti bija tukši, un viņš ar pašaizliedzīgu cīņu tika pie ripas savā zonā, iegūstot vērtīgas sekundes, un „Sabres” izdevās nosargāt uzvaru ar 4:2.

Bufalo nākamā spēle paredzēta pēc divām dienām pret Kolorado "Avalanche".